Obserwuj w Google News

„The Crown”: Księżną Dianę zagra początkująca aktorka. Kim jest Emma Corrin?

Sylwia Wamej
1 min. czytania
10.04.2019 13:37
Zareaguj Reakcja

Fani „The Crown” zacierają ręce, tym bardziej że ujawniono, kto wcieli się w księżną Dianę. Nie jest to doświadczona gwiazda, a początkująca aktorka Emma Corrin.

Emma Corrin
fot. Instagram.com/ Emma Louise Corrin

„The Crown”: Dianę Spencer zagra Emma Corrin

„The Crown” to serial, który w krótkim czasie zdobył rzesze fanów. Jeszcze w tym roku na platformie Netflix pojawi się trzeci sezon serialu, w którym zobaczymy znaczne zmiany w obsadzie. Wszystko dlatego, że ci sami aktorzy nie mogą wcielać się w osoby starsze od nich o ponad 30 lat. W nowym sezonie zobaczymy m.in. Olivię Coleman oraz Helenę Bonham Carter. Producenci ogłosili również, która aktorka zagra Dianę Spencer.

Emma Corrin to początkująca gwiazda

Wielbiciele serialu mogą być zaskoczeni, bo rola Diany przypadła Emmie Corrin. Początkowo do tej roli typowana była m.in. Lucy Boynton z „ Bohemian Rhapsody”. Emma należy do początkujących aktorek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktorstwem i show-biznesem. Zagrała w filmie „Misbehaviour” z udziałem m.in. Keiry Knightley. Corrin wystąpiła też w jednym odcinku serialu „Grantchester”.

Skoro nie dorobek aktorski, to co w takim razie zadecydowało, że twórcy „The Crown” w roli Diany Spencer postanowili obsadzić początkującą aktorkę?

– Emma ma genialny talent, który wszystkich nas zauroczył. Poza niewinnością i urodą młodej Diany ma w sobie również złożoność, a to jej pomoże pokazać tę niezwykłą kobietę, która najpierw była anonimową nastolatką, a potem stała się najbardziej wpływową kobietą swojego pokolenia – powiedział Peter Morgan, twórca serialu „The Crown”.

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/Elle.pl/ SW