Obserwuj w Google News

„Bohemian Rhapsody 2” trafi do kin? Pojawiły się pierwsze informacje nt. drugiej części

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.03.2019 15:44
Zareaguj Reakcja

Druga część „Bohemian Rhapsody” trafi do kin? W zagranicznych mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat kontynuacji filmu. W tej kwestii wypowiedział się twórca wielu klipów Queen Rudi Dolezal, który twierdzi, że powstanie kolejnej części „Bohemian Rhapsody” jest bardzo prawdopodobne.

Bohemian Rhapsody 2 trafi do kin pierwsze informacje na temat drugiej części filmu o Queen i Freddie Mercury
fot. Youtube

Film „Bohemian Rhapsody” pobił wszelkie rekordy popularności. Nie tylko zawojował kina na całym świecie, ale także zgarnął wiele prestiżowych nagród.

Bohemian Rhapsody 2: druga część filmu powstanie?

Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się informacje na temat drugiej części „Bohemian Rhapsody”. Dyskusja na temat kontynuacji filmu opowiadającego historię Queen i Freddiego Mercury’ego rozgorzała po tym, jak w jej sprawie wypowiedział się Rudi Dolezal, twórca teledysków do hitów „Friends Will Be Friends”, „One Vision” czy „The Show Must Go On”.

Jestem pewien, że menadżer Queen planuje sequel, który rozpocznie się od koncertu Live Aid — powiedział reżyser w rozmowie z „Page Six”.

Zdaniem Rudiego Dolezala temat drugiej części „Bohemian Rhapsody” pojawił się wśród członków zespołu Queen, którzy podobno mają prowadzić rozmowy z producentami. Żadna z tych informacji nie została jednak oficjalnie potwierdzona. Nie skomentowali jej na ten moment zarówno członkowie zespołu, twórcy dzieła, jak i aktorzy.

Przypomnijmy, że film „Bohemian Rhapsody” kończy się świetnie odtworzonym przez twórców legendarnym koncertem Queen na Live Aid w 1985 roku, który przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych rockowych występów w dziejach. Podobno druga część miałaby opowiadać o okresie po kultowym koncercie, aż do śmierci Freddiego Mercury’ego.

 

>>  Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie? Trwa zbiórka podpisów pod petycją

Film „Bohemian Rhapsody” trafił do kin na początku listopada. Widzowie mogą zobaczyć 15 lat z życia legendarnej grupy Queen — od 1970 roku do występu „Live Aid” na stadionie Wembley, który odbył się sześć lat przed śmiercią Freddiego Mercury’ego.

W postać Mercury’ego wcielił się Rami Malek, który zgarnął za tę rolę prestiżowego Oscara w kategorii „najlepszy aktor pierwszoplanowy”. Pozostałych członków formacji zagrali Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joseph Mazzello (jako John Deacon). 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/tvn24.pl/PK