Obserwuj w Google News

"Przyjaciele": Jak dziś wyglądają aktorzy z serialu? [GALERIA]

Maciej Friedrich
3 min. czytania
08.04.2019 13:46
Zareaguj Reakcja

„Przyjaciele” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych seriali komediowych na świecie. Jak teraz wyglądają bohaterowie kultowej produkcji emitowanej od 1994 do 2004 roku?

"Przyjaciele": Jak dziś wyglądają aktorzy z serialu? [GALERIA]
fot. Instagram:@friends

„Przyjaciele” to serial kultowy nie tylko w Polsce. Przygody tytułowych przyjaciół mieszkających na nowojorskim Manhattanie wyświetlane były w ponad stu krajach i zyskały niezwykłą popularność. Finałowy odcinek w samych Stanach Zjednoczonych obejrzało ponad 50 milionów widzów. Produkcja została także obsypana branżowymi nagrodami. „Przyjaciele” otrzymali między innymi 6 nagród Emmy i Złoty Glob. Nawet obecnie, niemal 15 lat od emisji ostatniego sezonu, serial cieszy się dużą popularnością.

Duża w tym zasługa świetnie dobranej obsady. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer stworzyli wiarygodne i budzące sympatię kreacje. Dla części z aktorów rola w „Przyjaciołach” stała się zawodową szufladką, dla innych trampoliną do kariery. Jak zmienili się przez lata i co robili po zakończeniu kultowej produkcji?

"Przyjaciele": Jak zmieniły się bohaterki?

Jennifer Aniston doskonale odnalazła się w formatach zbliżonych do „Przyjaciół” i zagrała wiele ról w komediach romantycznych. Z doskonałym przyjęciem spotkały się jej kreacje w „Bruce Wszechmogący”, „Kobiety pragną bardziej” oraz „Sztuka zrywania”. Znana jest również z głośnego małżeństwa z Bradem Pittem. Para rozwiodła się z powodu rzekomego romansu aktora z Angeliną Jolie, kolejną żoną aktora. W 2019 roku pojawiła się informacja, że Jennifer i Pitt znów zaczęli się spotykać.

Courteney Cox również ma na swoim koncie ogromną ilość ról zagranych po zakończeniu „Przyjaciół”. Jednak w przeciwieństwie do koleżanki z planu, największą popularność przyniosły jej nie komedie, ale thrillery. Mowa tu o czterech częściach świetnie przyjętego „Krzyku”. Courteney od 1999 roku była żoną aktora Davida Arquette, z którym ma córkę Coco Riley. Para rozwiodła się w 2013 roku.

Choć kariera serialowej Phoebe, Lisa Kudrow, nie jest może tak spektakularna, jak serialowych przyjaciółek, aktorka również ma na swoim koncie dobrze przyjęte role. Za występ w „Wojnie płci” została nominowana do nagrody American Comedy Award. Z kolei serial HBO „Wielki Błękit” to produkcja, w której Kudrow nie tylko zagrała, ale pełniła również funkcję producentki wykonawczej i współscenarzystki. Rola przyniosła jej nominację do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym.

Przyjaciele aktorki
fot. Instagram:@friends

Aktorzy z "Przyjaciół" po latach

Matt LeBlanc to aktor, dla którego kultowa rola trwała najdłużej. W spin-offie „Joey” ponownie wcielił się w uwielbianego przez widzów bohatera. Widzowie mogą kojarzyć go również z filmów „Aniołki Charliego” i „Szpiedzy tacy jak oni”. W 2012 roku zdobył statuetkę Złotego Globu za rolę w serialu „Odcinki” realizowanym przez Showtime i BBC Two.

Popularność „Przyjaciół” sprawiła, że Matthew Perry cieszył się dużym zainteresowaniem branży filmowej. Zagrał między innymi w dwóch częściach „Jak ugryźć 10 milionów”, „Troje do tanga” oraz „Ptakach Ameryki”. Był producentem i scenarzystą serialu „Dziwna para”, w którym występował w latach 2015-2017.

Po roli w „Przyjaciołach” David Schwimmer odniósł duży sukces, występując w doskonale ocenianym serialu wojennym „Kompania braci”. Kreacja kapitana Sobela przyniosła mu nagrodę Złotego Satelity. Ma na swoim koncie również wysoko ocenianą rolę w „Sześć dni, siedem nocy”. Z kolei w serii animowanych hitów „Madagaskar” użyczył głosu żyrafie Melmanowi.

Jak zmieniły się gwiazdy "Przyjaciół"?

RadioZET.pl/MF