Obserwuj w Google News

Patryk Vega zakazuje używania telefonów na planie swojego filmu. Karą jest 100 tys. złotych

2 min. czytania
29.09.2022 16:39
Zareaguj Reakcja

Patryk Vega, znany polski reżyser, który kończy właśnie polską karierę filmem biograficzny „Niewidzialna Wojna”, zabiera się za podbój Hollywood. Zdradził, że na planie biografii Władimira Putina, nad którą będzie teraz pracować, zakazuje, pod karą grzywny 100 tys. złotych, używać telefonów komórkowych na planie. Dlaczego?

Patryk Vega
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Patryk Vega filmem „Niewidzialna wojna”, który trafi do polskich kin w piątek 30 września, kończy polską karierę. To, wedle szumnych zapowiedzi, ostatni polskojęzyczny obraz spod ręki twórcy „Pitbulla”, „Botoksu” i „Kobiet mafii”. Od tego Vega planuje pracować za granicą z europejskimi i amerykańskimi gwiazdami. Na pierwszy ogień poszła filmowa biografia Władimira Putina. 

Redakcja poleca

Patryk Vega zakazuje używania telefonu, pod karą grzywny

Jak podają dziennikarze portalu Plejada o planach na przyszłość, prace na planie już rozpoczęto. Podczas rozmowy, wyszła na jaw nietypowa praktyka, którą stosuje Vega na planie tej produkcji. Otóż reżyser zabrania, pod przymusem wysokiej finansowej kary w wysokości 100 tys. złotych, używać czy w ogóle zabierać telefonu komórkowego na plan filmowy.

„Po 20 latach skasowałem e-mail i telefon, bo po prostu uzmysłowiłem sobie, że ludzie kradną mi z dwa miesiące życia w roku na jakiś bullshit - mówił Vega, który podobno od dwóch lat nie zaglądał na Facebooka czy Instagrama” – czytamy (i słyszymy) w materiale Onetu.

Jak podkreśla dziennikarz Onet.pl, Grzegorz Dobek, Vega swój sposób myślenia chce wdrożyć także u innych. Z tego powodu zdecydował się na radykalny krok.

„Przy najnowszym filmie, biografii Putina rozmowę ze wszystkimi zacząłem od tego, że będą musieli podpisać karę w wysokości 100 tys. zł za posiadanie telefonu na planie” – zdradził reżyser.

„Niewidzialna wojna” – zwiastun ostatniego polskiego filmu reżysera 

Filmowa biografia Patryka Vegi, która trafi na ekrany już w piątek 30 września, reklamowana jest następującym zwiastunem:

Czytaj także:  „Bilet do Raju” z Julią Roberts i Georgem Clooneyem pojawi się w kinach już 30 września

RadioZET.pl/Plejada/Onet.pl/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET