Obserwuj w Google News

"Harry Potter": gwiazdy prawie zrezygnowały z roli w połowie serii. Dlaczego?

3 min. czytania
31.12.2021 12:32
Zareaguj Reakcja

Emma Watson i Rupeet Grint byli bliscy podjęcia decyzji o opuszczeniu obsady serii filmów "Harry Potter". Po latach gwiazdy zdradziły, dlaczego chciały zrezygnować ze swoich ról.

Rupert Grint, Emma Watson i Daniel Radcliffe
fot. PHOTOSHOT/REPORTER

Seria filmów o Harrym Potterze od lat cieszy się uznaniem widzów. W roku 2021 produkcja "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" obchodziła 20-lecie premiery. Jedna z gwiazd cyklu po latach zdradziła, że była bliska opuszczenia obsady po premierze piątej części adaptacji.

"Harry Potter": Emma Watson chciała zrezygnować z roli Hermiony Granger

Dla fanów filmowych wersji książek J.K. Rowling aktorzy Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint są postaciami stworzonymi przez brytyjską pisarkę. Trudno byłoby im sobie wyobrazić, że w Harry'ego, Hermionę i Rona mogliby się wcielić inni aktorzy.

Redakcja poleca

Jak podaje portal The Wrap, Watson i Grint byli bliscy zrezygnowania z ról Hermiony i Rona, mimo że twórcy nie przenieśli wówczas na duży ekran wszystkich części "Harry'ego Pottera". Magazyn przytoczył fragmenty wypowiedzi aktorów ze zbliżającego się "Harry Potter: Return to Hogwarts" - magicznego reunionu gwiazd cyklu stworzonego przez HBO Max.

Watson opowiedziała, co skłoniło ją do rozważania na temat swojej dalszej obecności w filmach o Harrym Potterze.

Chyba się bałam. Nie wiem, czy kiedykolwiek czułeś, że doszedłeś  do punktu krytycznego, w którym myślałeś: Teraz jestem jakby związana z tą rolą na zawsze.

Grint przyznał, że również myślał o zrezygnowaniu z roli.

Miałem takie momenty przez cały czas. Miałem też podobne odczucia jak Emma - rozmyślałem, jak wyglądałoby moje życie, gdybym podjął taką decyzję, ale tak naprawdę nigdy o tym nie rozmawialiśmy. Myślę, że po prostu przechodziliśmy przez to na własny sposób. Byliśmy wtedy w takiej chwili. Po prostu nie przyszło nam do głowy, że wszyscy mamy podobne odczucia.

Gwiazdy serii rozmawiały również o ogromnej sławie, którą zyskały dzięki udziałowi w "Harrym Potterze". Było to trudno doświadczenie ze względu na to, że członkowie głównej obsady do zakończenia serii byli w zasadzie tylko dziećmi. Watson wspomniała, że najtrudniej było jej przywyknąć do swojej popularności w okresie premiery filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa".

Było to mniej więcej w czasach "Zakonu Feniksa". Wtedy wszystko zaczęło się robić dla nas wszystkich trudne. Sława w końcu dotarła do nas w wielkim stylu.

Jakie jeszcze historie z kręcenia "Harry'ego Pottera" pojawią się w "Harry Potter: Return to Hogwarts"? O tym przekonamy się już niedługo.

Redakcja poleca

"Harry Potter: Return to Hogwarts" - kiedy premiera? 

Światowa premiera reunionu gwiazd "Harry'ego Pottera" przewidziana jest na 1 stycznia 2022. Program pojawi się tego dnia także w polskim serwisie HBO GO. W show oprócz Radcliffe'a, Watson i Grinta udział wzięli Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Hart. Jednym z gości będzie również Chris Columbus - reżyser dwóch pierwszych części filmowej serii. W "Harry Potter: Return to Hogwarts" nie pojawi się Rowling. Według najnowszych informacji, twórczyni serii książek, nie przyjęła zaproszenia producentów programu.

RadioZET.pl/The Wrap

Harry Melling po latach. Jak dziś wygląda Dudley z serii "Harry Potter"? Metamorfoza robi wrażenie!