Zamknij

Król Lew 2019 - kiedy w kinach nowy film Disneya? [ZWIASTUN, DATA PREMIERY]

Karolina Piotrowska
05.06.2019 12:15

Pierwszy zwiastun "Króla Lwa" pojawił się już w sieci i wiele osób już nie może doczekać się, kiedy film trafi do kin. Wiemy już, że w obsadzie pojawi się m.in. Beyonce, a data premiery została zapowiedziana na lato 2019 roku. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Król Lew 2019 - kiedy w kinach nowy film Disneya? [ZWIASTUN, DATA PREMIERY]
fot. Youtube / DisneyFilmy

Król Lew 2019 - zwiastun, data premiery i obsada nowego filmu Disneya. Sprawdzamy szczegóły dotyczące odświeżonej wersji kultowej bajki i kiedy będzie można zobaczyć film w polskich kinach. 

» Beyoncé jako Nala w nowym "Królu Lwie". Tak brzmi jako lwica [WIDEO]

Król Lew 2019 - ZWIASTUN nowego filmu Disneya

W sieci pojawiła się już oficjalna zapowiedź nowego filmu Disneya, czyli nowej wersji "Króla Lwa". Zwiastun zdradza nam między innymi, że w obsadzie pojawi się Beyonce jako Nala. Oprócz niej w filmie zagrają także: Donald Glover Simba (głos), James Earl Jones Mufasa (głos), Billy Eichner Timon (głos), Seth Rogen Pumba (głos), John Oliver Zazu (głos), Chiwetel Ejiofor Scar (głos), Alfre Woodard Sarabi (głos), John Kani Rafiki (głos).

Trailer to nic innego, jak kopia pierwszej sceny filmu, podczas której młody Simba zostaje pokazany mieszkańcom sawanny. Niemal wszystkie pokazane w zapowiedzi ujęcia to wierne kopie kadrów z oryginału przedstawione w wysokiej jakości grafice i animacji komputerowej. 

» Pierwszy zwiastun nowego „Króla Lwa”. W obsadzie m.in. Beyonce. Kiedy premiera? [WIDEO]

Data premiery filmu "Król Lew" w 2019 roku - kiedy w kinach?

Znamy już także datę premiery "Króla Lwa" w 2019 roku! Zgodnie z informacją zawartą pod koniec zwiastuna, film pojawi się w kinach już latem - światowa premiera odbędzie się 17 lipca 2019 roku. W Polsce film zobaczymy 2 dni później, czyli w piątek, 19 lipca 2019 roku.

Oryginalny film miał premierę w 1994 roku i z miejsca stał się kultową produkcją, która bawiła dzieci i wzruszała ich rodziców. Sceny i piosenki z produkcji zyskały status ponadczasowych. "Król Lew" jest jednym z symboli kinematografii lat 90.

RadioZET.pl/KP