Obserwuj w Google News

Joaquin Phoenix - Joker: kim jest aktor nagrodzony Oscarem 2020?

Paweł Żurek
3 min. czytania
10.02.2020 05:10
Zareaguj Reakcja

Joaquin Phoenix zdobył Oscara 2020. Aktor znany m.in. z ról w Jokerze czy Gladiatorze, był w tym roku jednym z głównych faworytów do zdobycia Oscara za najlepszą rolę męską. Laureat dwóch Złotych Globów już wcześniej był nominowany do najważniejszej nagrody filmowej na świecie, jednak wówczas zdobył ją Philip Seymour Hoffman. W tym artykule podajemy najważniejsze informacje dot. Joaquina Phoenixa, a także sprawdzamy, jakich informacji o aktorze szukali internauci: Joker, Gladiator, brat, blizna, żona, Oscar 2020.

Joaquin Phoenix: Joker, Gladiator, brat, blizna, Oscary 2020. Kim jest aktor nagrodzony Oscarem 2020?
fot. Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

Jakich informacji o Joaquinie Phoenixie jesteście najbardziej ciekawi? Sprawdźcie poniżej, kim jest aktor nagrodzony Oscarem 2020:

  •  Kim jest Joaquin Phoenix, aktor nagrodzony Oscarem 2020
  • Kim był brat Joaquina Phoenixa?
  •  Dlaczego Joaquin Phoenix ma bliznę?
  •  Kto jest żoną Joaquina Phoenixa?

Joaquin Phoenix: kim jest aktor nagrodzony Oscarem 2020? [WIEK, WZROST]

Joaquin Raphael Phoenix to urodzony 28 października 1974 w San Juan (Portoryko) amerykański aktor, wokalista, producent filmowy i telewizyjny. Przyszedł na świat w rodzinie wielodzietnej: ma starszego brata Rivera i trzy Siostry – Rain Joan of Arc, Liberty Mariposa i Summer Joy. Jego rodzice byli hipisami, żyjącymi w Ameryce Południowej. Tam wstąpili do religijnej sekty - Dzieci Boga. W 1977 roku rodzina przeniosła się do Los Angeles i zmieniła swoje nazwisko na Phoenix od Feniksa, który odradza się z popiołów.

Oscary 2020 - WYNIKI. Kto wygrał? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI 2020]

Phoenix dwukrotnie ogłaszał, że rezygnuje z aktorstwa. W 1993 roku, po śmierci brata, przestał przyjmować role przez okres dwóch lat.

Z kolei w 2008 roku ogłosił koniec kariery aktorskiej, sprzedał dom w Hollywood i ogłosił, że przenosi się na wieś, gdzie będzie zajmował się muzyką. W sierpniu 2010 okazało się, że to oszustwo, a Phoenix chciał wprowadzić w błąd środowisko filmowe.

Aktor ma 1,73 m wzrostu.

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH 2020]

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

Joaquin Phoenix: Oscary [GLADIATOR, JOKER, WALKING ON THE LINE]

Joaquin Phoenix ma na koncie 38 ról. Za dwie z nich: Joker i Spacer po linie (2005) otrzymał nominację do Oscara. Za te same występy Phoenix otrzymał Złote Globy.

Inne, najbardziej znane role Phoenixa to Gladiator (aktor zagrał cezara Kommodusa), Mistrz (Freddie Quell), Ona (Theodore Twombly), czy Nigdy cię tu nie było (Joe).

1917: gdzie obejrzeć cały film? Czy można obejrzeć go online? [NETFLIX, PREMIERA POLSKA, RECENZJA, W KINACH]

Małe kobietki - gdzie obejrzeć cały film ONLINE? O czym są Małe kobietki? [NETFLIX, RECENZJA]

Joaquin Phoenix: brat, blizna

Bratem Joaquina Phoenixa był legendarny, zmarły w wieku 23 lat River. Po jego śmierci, aktor znany z roli w Jokerze przestał na kilka lat występować w filmach. Wrócił do aktorstwa w 1995 roku w filmie Gusa Van Santa: Za wszelką cenę, w którym partnerował Mattowi Dillonowi i Nicole Kidman.

Phoenix w okolicach ust ma charakterystyczną bliznę. Internauci spekulują, że to ślad po usuniętej „zajęczej wardze”, czemu zaprzecza aktor, który twierdzi, że szrama powstała w wyniku bójki.

Joaquin Phoenix: żona 

Joaquin Phoenix nie ma żony. Od 2016 jego partnerką jest aktorka Rooney Mara. Od lipca 2019 para jest zaręczona. 

 

Jan Komasa - filmy, Instagram, żona, Oscary 2020: kim jest polski reżyser?

RadioZET.pl/PZ