Obserwuj w Google News

Kontynuacja „Resetu” w TV Republika. Zapowiedziano "sensacyjne materiały"

2 min. czytania
21.06.2024 07:50

Kontynuacja „Resetu” – „Zgoda” – doczeka się dwóch sezonów. Serial dokumentalny ma opowiadać o rosyjskich wpływach w Polsce. Ma pojawić się na antenie Telewizji Republika w ciągu dwóch tygodni.

Michał Rachoń
fot. Screen/YouTube: Telewizja Republika -

Kontynuacja „Resetu” w TV Republika

Wskutek rewolucji, która nastąpiła w TVP po wyborach parlamentarnych, Michał Rachoń zniknął z anteny telewizji publicznej. Przeszedł do TV Republika, gdzie objął stanowisko dyrektora programowego i kontynuował pracę prezentera. W styczniu 2024 roku zapowiedział trzeci sezon „Resetu” – programu, który prowadził, będąc jeszcze przedstawicielem Telewizji Polskiej. „Rozpoczynamy z @Cenckiewicz [Sławomir Cenckiewicz – przyp. red.] pracę nad kolejnym sezonem serialu opisującego #Reset” – napisał na Twitterze Michał Rachoń.

„Reset” to serial dokumentalny, który skupiał się na kulisach polskiej dyplomacji i stosunkach z Rosją z okresu 2007-2015. W krytycznym świetle przedstawiał rząd PO-PSL i otwarcie krytykował decyzje podejmowane przez Donalda Tuska. Po „transformacji” TVP pojawiły się plany przeniesienia go do Republiki pod zmienionym tytułem.

„Zgoda” w TV Republika

Kontynuacji „Resetu” nadano tytuł „Zgoda”. Format – jak można domyślić się z zapowiedzi – nie uległ zmianie. Nie zmieniono również tematu przewodniego. Na twitterowym profilu Republiki opublikowano niedawno zapowiedź serialu. „#ZGODA – nowy serial dokumentalny odsłaniający kulisy rosyjskich wpływów i pracy moskiewskiej agentury w Polsce, przygotowany przez autorów filmu @resettvp – @Cenckiewicz [Sławomira Cenckiewicza – przyp. red.] i ⁦ @michalrachon [Michała Rachonia – przyp. red.]” – napisano. Wirtualne Media podają, że serial podzielono na dwa sezony.

W zwiastunie nie ujawniono, kiedy ma zacząć się emisja „Zgody”. Wirtualne Media donoszą, że planowany start programu ma odbyć się w ciągu dwóch tygodni. Choć pierwotnie zakładano, że serial dokumentalny pojawi się na antenie w maju, prace nad nim uległy opóźnieniu. – Natknęliśmy się na mnóstwo nowych materiałów, zupełnie sensacyjnych. Ze względu na wagę tych materiałów serial został poszerzony – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz.

Źródła: Radio ZET/WirtualneMedia.pl

Nie przegap