Obserwuj w Google News

TV Republika rusza ze śniadaniówką. Wiemy, kto będzie partnerem Anny Popek

2 min. czytania
07.04.2024 12:22
Zareaguj Reakcja

Lada moment ruszy nowy program śniadaniowy Telewizji Republika. Wiadomo już, że jego prowadzącą będzie Anna Popek. Kto będzie towarzyszył dawnej prezenterce TVP?

TV Republika rusza ze śniadaniówką. Wiemy, kto będzie partnerem Anny Popek
fot. Pawel Wodzynski/East News

Anna Popek zadomowiła się już w Telewizji Republika. Od połowy marca krążyły plotki o nowej śniadaniówce tworzonej przez prawicową stację. Długo szukano współprowadzącego „Republika Wstajemy” – bo tak nazywa się program TV Republika, którego start przekładano kilkukrotnie. Wygląda na to, że 8 kwietnia nastąpi długo wyczekiwana premiera śniadaniówki. Wiemy, kto będzie partnerował Annie Popek na wizji.

Anna Popek w TV Republika. Poprowadzi nowy program śniadaniowy

Jeszcze w lutym tego roku Anna Popek gościła w podcaście „Pogadamy, zobaczymy” RadioZET.pl. Prowadzący Patryk Wołosz zapytał prezenterkę o to, czy przejdzie do Telewizji Republika. – Nie rozważam takiej propozycji, ani takiej propozycji nie było – odpowiedziała wtedy Anna Popek.

Redakcja poleca

Niespełna miesiąc później pojawiły się plotki o jej przejściu do prawicowej stacji, które okazały się prawdą. Dawna prowadząca „Pytania na Śniadanie” zaczęła występować w poradniku dotyczącym Wielkanocy. Już 8 kwietnia zadebiutuje w nowym programie pt. „Republika Wstajemy”.

Śniadaniówka Telewizji Republika będzie trwać od 6:30 do 7:30. Anna Popek powiedziała co nieco o nowej audycji. – Jesteśmy programem poradnikowym, ale też inspiracyjnym. Tematy, które zamierzamy poruszać, dotyczą szeroko pojętego stylu życia, czyli zdrowia, w tym także psychicznego, aktywności fizycznej, kultury, sztuki, tradycji, edukacji, kulinariów, historii, rodziny oraz ciekawostek – opowiadała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Znamy już kolejnego prowadzącego programu śniadaniowego TV Republika

Co znajdzie się w nowej śniadaniówce? Anna Popek zapewniła, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. – W programie będziemy nawiązywać do bieżących wydarzeń i spraw ważnych dla każdego widza, takich jak bezpieczeństwo, nowe regulacje prawne, kwestie dotyczące funkcjonowania różnych instytucji i inne. W audycji znajdzie się wszystko to, co może być ważne, przydatne, pożyteczne lub po prostu ładne – mówiła była prezenterka TVP.

Anna Popek wystąpi w programie „Republika Wstajemy” z Rafałem Patyrą, który również pracował wcześniej w TVP. Teraz dziennikarz prowadzi serwis na antenie prawicowej stacji pt. „Express Republiki”.

– Nasza czterdziestopięciominutowa „pierwsza lekcja” zawierać będzie trzy rozmowy, dwa lub trzy felietony, prognozę pogody i kącik kulinarny, w którym będziemy gotować lub omawiać przygotowane wcześniej potrawy – powiedziała Anna Popek.

Nie przegap