Obserwuj w Google News

Serial o życiu Jezusa trafił na TVP. Gdzie oglądać religijną "Grę o tron"?

2 min. czytania
28.12.2022 13:21
Zareaguj Reakcja

Do ramówki TVP1 dołączył nowy serial - "The Chosen", popularna produkcja o życiu Jezusa Chrystusa, która wykracza poza ukazanie tej postaci w Nowym Testamencie. Kiedy można oglądać tytuł?

The Chosen - kadr z serialu
fot. TVP/materiały prasowe

Od 27 grudnia 2022 roku na TVP1 można oglądać serial "The Chosen" - produkcję, która ukazuje życie Jezusa Chrystusa. Tytuł odbiega jednak od tradycyjnych historii tego typu. Czy wstrząśnie widzami TVP?

"The Chosen": serial o życiu Jezusa w TVP1

"The Chosen" to amerykański serial telewizyjny oparty na historii Jezusa. Produkcja opowiada o życiu Chrystusa od momentu jego narodzenia, aż do śmierci i zmartwychwstania. Silnym wątkiem są relacje głównego bohatera z jego uczniami. Tytuł w szczegółowy sposób ukazuje, jak ich życia zmieniły się przez nauki i działalność Jezusa. Odchodzi więc od typowej adaptacji ewangelii.

Oglądaj

Co ciekawe "The Chosen" jest jednym z większych seriali telewizyjnych, całkowicie sfinansowanych przez fanów dzięki platformie crowdfundingowej. Cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród widzów na całym świecie. Został przetłumaczony na 62 języki. W serialu "The Chosen" wystąpili: Shahar Isaac, Jonathan Roumie, Elizabeth Tabish, Paras Patel, Noah James i George H. Xanthis. Za produkcję odpowiadają Dallas Jenkins, Tyler Thompson i Ryan Swanson. Tytuł doczekał się 3 sezonów, na które składają się 24 odcinki. Ostatni sezon nie doczekał się jeszcze zakończenia.

Redakcja poleca

"The Chosen": gdzie oglądać serial o Jezusie?

Popularność serialu jest tak duża, że często mówi się o religijnej "Grze o tron" czy "Strangers Things". Dzięki TVP polscy widzowie w końcu mogą zobaczyć, czym zachwyca się cały świat. "The Chosen" można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 8:35 na TVP1 oraz na platformie VOD. Dwa pierwsze sezony w całości są natomiast dostępne poprzez platformę streamingową Angel Studios w wersji z polskimi napisami. Użytkownicy serwisu mogą też obejrzeć 3 pierwsze odcinki sezonu 3., ale na resztę muszą poczekać.

RadioZET.pl/VOD.TVP.pl