Obserwuj w Google News

Dagmara Domińczyk zagrała w "Sukcesji". Kim jest Polka robiąca karierę w Hollywood?

2 min. czytania
12.04.2023 16:14
Zareaguj Reakcja

Dagmara Domińczyk to polska aktorka, która od lat robi karierę w Hollywood. Ostatnio jest o niej głośno z powodu serialu HBO "Sukcesja". Gdzie jeszcze grała?

Dagmara Domińczyk
fot. Invision/Invision/East News

"Sukcesja" to nie tylko jeden z największych hitów HBO ostatnich lat, ale również najlepiej ocenianych seriali wszech czasów. 4. sezon produkcji święci triumfy, więc postanowiliśmy skupić się na jednej z aktorek, które występują w "Sukcesji" - Dagmarze Domińczyk. Kim jest artystka?

Dagmara Domińczyk w hicie HBO: kim jest polska aktorka?

W ciągu ostatnich lat liczba polskich aktorów zaczyna robić karierę za granicą, jest coraz większa. Wystarczy, chociażby wspomnieć o Joannie Kulig, Tomaszu Kocie, Rafale Zawierusze, czy Piotrze Adamczyku.

Redakcja poleca

Dagmara Domińczyk nie jest może aż tak rozpoznawana, jak artyści wymienieni powyżej, ale zagrała w jednym z najlepiej ocenianych seriali w historii. Urodziła się 17 lipca 1976 roku  w Kielcach. Jej ojciec - Mirosław Mikołaj Domińczyk, był działaczem opozycyjnym w PRL. W 1980 roku uczestniczył w strajku w Stoczni Gdańskiej. Został też pierwszym przewodniczącym Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ Solidarność Regionu Świętokrzyskiego.

W 1983 roku Dagmara Domińczyk razem ze swoją rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Nowego Jorku. Ukończyła Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, a następnie dzięki stypendium zaczęła studia aktorskie na Carnegie Mellon University w Pensylwanii. W tym okresie występowała w wielu przedstawieniach teatralnych. Po ukończeniu uczelni grała na Broadwayu.

Przed kamerą zadebiutowała w 2000 roku w filmie "Zakazany owoc". W jej dorobku znalazły się takie produkcje, jak "Hrabia Monte Christo", "Gwiazda rocka", "Oni", "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", "Pięć osób, które spotkamy w niebie", "Samotne serca", "Biegając z nożyczkami", "Żona idealna", "W garniturach", "Impersonalni", "Imigrantka", "Jack Strong", "Zakazane imperium", "Kroniki Times Square", "Asystenka", "Syn marnotrawny" czy "Miasto jest nasze".

W 2005 roku wyszła za gwiazdora Patricka Wilsona. Doczekali się dwóch synów - Kalina Patricka i Kassiana McCarrella.

Redakcja poleca

Dagmara Domińczyk: kogo gra w sukcesji?

W serialu HBO "Sukcesja" Domińczyk wcieliła się w Karolinę Novotney. To jedna z drugoplanowych postaci. Bohaterka jest szefową PR Waystar Royco i członkinią zespołu prawnego firmy. Zadebiutowała w 2. odcinku 1. sezonu "Sukcesji". Domińczyk wystąpiła do tej pory w 34 na 39 epizodów produkcji, której 4. sezon niedawno trafił na antenę HBO i do bazy serwisu HBO Max.

RadioZET.pl