Obserwuj w Google News

„Klan” zniknie z anteny? Umowa z TVP dobiega końca

1 min. czytania
17.04.2023 14:56
Zareaguj Reakcja

Ważą się losy najdłużej emitowanej polskiej telenoweli. Umowa TVP z firmą Triplan dobiega końca. Twórcy serialu prowadzą negocjacje z publicznym nadawcą w sprawie kolejnego kontraktu.

„Klan” zniknie z anteny? Umowa z TVP dobiega końca
fot. Karina Szymczuk/TVP/East News

Klan” jest najdłużej produkowanym polskim serialem. Telewizja Polska emituje sagę rodu Lubiczów od 1997 roku. W okresie od jesieni do początku roku produkcja zaliczyła spadek oglądalności. Według danych opublikowanych przez Wirtualnemedia.pl z oglądania telenoweli zrezygnowało aż 140 tysięcy odbiorców.

Redakcja poleca

Koniec „Klanu” bliski?

Sezonowy spadek oglądalności to nie jedyny kłopot, z jakimi zmaga się produkcja. Niedawno w scenariuszu pojawiły się zwroty akcji, które zdaniem niektórych świadczą o tym, że twórcom wyczerpały się pomysły. Barbara Bursztynowicz, serialowa Elżbieta Lubicz, scenę, w której dom Lubiczów został zniszczony przez meteoryt, uznała za całkowity absurd.

Pomyślałam sobie, że to jakaś bzdura i że to chyba oznacza koniec "Klanu". Byłam przekonana, że żaden widz w to nie uwierzy – mówiła w rozmowie z „Plejadą” Bursztynowicz.

Na szczęście odbiór odcinka okazał się lepszy, niż spodziewała się aktorka.

Zobacz także: Robert Stockinger o trudnym dzieciństwie. "Wiele burzliwych momentów”

„Klan” zniknie z anteny?

Wszystko wskazuje jednak na to, że TVP nie zamierza rezygnować z produkcji. Już teraz trwają rozmowy dotyczące przedłużenia umowy z twórcami. Wirtualnemedia.pl informują, że obecny kontrakt wiążący publicznego nadawcę z firmą Triplan, stojącą za „Klanem”, przestaje obowiązywać pod koniec czerwca.

Źródła: RadioZET.pl/Plejada.pl/Wirtualnemedia.pl