Obserwuj w Google News

Al Brown nie żyje. Aktor z serialu "Prawo ulicy" miał 83 lata

1 min. czytania
16.01.2023 16:29

Zmarł Al Brown - amerykańksi aktor znany głównie z hitu "Prawo ulicy". Miał 83 lata. Co było powodem jego śmierci?

Znicz/materiał poglądowy
fot. Jakub Kaminski/East News

13 stycznia 2023 roku zmarł Al Brown. Był aktorem, który zasłynął dzięki serialowi HBO "Prawo ulicy". Odszedł w wieku 83 lat.

Al Brown nie żyje

Jak podaje TMZ, śmierć Browna potwierdził jego menadżer.

W rozmowie z portalem córka aktora - Jenny Brown, zdradziła, że mężczyzna zmarł w Las Vegas. Powodem zgonu były komplikacje wywołane chorobą Alzheimera.

Redakcja poleca

Brown urodził się w 1939 lub 1940 roku. Jako aktor zadebiutował dopiero w połowie lat 90. XX wieku. Po raz pierwszy przed kamerą wystąpił w odcinku serialu "Wydział zabójstw Baltimore" z 1995 roku. W tym samym roku zagrał również epizod w filmie "12 małp".

Al Brown: najważniejsze role aktora

Brown w ciągu swojej kariery występował w takich produkcjach jak "Smak wolności", z "Akt FBI", "Sezon rezerwowych", "Strzał w serce", "Czerwony smok", "Akta zbrodni", "W rękach Boga", "Wołanie o pomoc", "Pani prezydent",  "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", czy "Żądze i pieniądze".

Redakcja poleca

Najbardziej znaną rolą Browna był major Stanislaus Valchek w hicie HBO "Prawo ulicy". W tę pamiętną postać wcielał się w 22 odcinkach produkcji. Łącznie zagrał w ponad 20 tytułach. Ostatnim filmem z jego udziałem była telewizyjna krótkometrażówka "Fartcopter" z 2014 roku.

RadioZET.pl/TMZ