Obserwuj w Google News

„WandaVision” – zwiastun nowego serialu Marvela na Disney+

2 min. czytania
21.09.2020 09:32

„WandaVision” to nowy serial Marvela, z gwiazdami Marvel Cinematic Universe, osadzony po wydarzenach „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec gry”. W sieci pojawił się pierwszy intrygujący zwiastun. Gdzie i kiedy zobaczymy produkcję? Kogo zobaczymy na ekranie? Mamy  dla Was wszystkie informacje.

WandaVision, Elizabeth Olsen, Paul Bettany
fot. Everett Collection/East News

„WandaVision” to pierwszy z serii seriali Disney+ osadzonych w Marvel Cinematic Universe i stricte związanych z filmami kinowymi. Po raz pierwszy na ekranie zobaczymy tak ważne postaci z głównej osi fabularnej kinowych filmów, a sama historia będzie mocno powiązana z wydarzeniami MCU.

„WandaVision” będzie więc kamieniem milowym dla Marvela, gdyż stanowić będzie pierwszy krok w tak silnym przeplataniu telewizji i kina. Jasne, kilka lat temu dostaliśmy serial „Agenci S.H.I.E.L.D”, w którym pojawiała się postać agenta Phila Coulsona. Jednak nie dość, że była to poboczna postać I Fazy MCU, to na dodatek serial w pewnym momencie zaczął coraz bardziej oddalać się od wydarzeń filmowych. W przypadku „WandaVision”, jak i zapowiedzianych już „Lokiego”, czy „The Falcon and the Winter Soldier”, akcja ma być  już silnie spleciona z kinową historą, co widać już po samym doborze ważnych drugoplanowych postaci.

Czytaj także: „ Avengers: koniec gry” z rekordami. To najbardziej kasowa produkcja w historii

„WandaVision” – zwiastun

W sieci pojawił się pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji (wcześniej dostaliśmy tylko krótki teaser), który zapowiada niezwykłe podejście twórców do nowej produkcji.

W materiale, stylizowanym na sitcom z lat 50. widzimy Wandę i Visiona, którzy próbują prowadzić „ustatkowane małżeńskie życie”. Do czasu, gdy nie odwiedzą ich sąsiedzi nie zadadzą im pytania, na które nie znają odpowiedzi i iluzja znika.

Z wcześniejszych informacji wiemy też, że akcja „WandaVision” ma być powiązana z filmem „Doctor Strange and the Multiverse of Madness”, w którego tytule pojawia się już koncepcja multiwersum, czyli odmiennych linii rzeczywistości. Materiał, prezentujący różne koncepcje stylistyczne i odwołania do różnych epok w historii telewizji, pokazuje, jak ta koncepcja może zostać zrealizowana na ekranie. Jedno jest pewne – pierwsza zapowiedź serialu wygląda intrygująco.

„WandaVision” – obsada i ekipa

Za sterami nowego serialu stoi Jac Schaeffer, scenarzystka filmowa i telewizyjna, najlepiej znana jako współautorka scenariuszy do filmów „Captain Marvel”, „Czarna Wdowa” i „Oszustki”. Schaeffer napisała też scenariusz do filmu krótkometrażowego „Kraina Lodu. Przygoda Olafa”.

Przed kamerą zobaczymy natomiast aktorów, którzy w MCU wcielali się w Wandę i Visiona, czyli Elizabeth Olsen i Paula Battany’ego, którzy po raz kolejny odegrają swoje, znane z dużego ekranu. Wraz z nowym zwiastunem dowiedzieliśmy się też, kto będzie partnerować znamienitym aktorom na ekranie. Będą to (m.in) Kathryn Hahn, Debra Jo Rupp, Fred Melamed, a także: Kat Dennings, czy Teyonah Parris, które wcielą się w postaci, znane z wcześniejszych filmow MCU.

„WandaVision” – kiedy premiera?

„WandaVision” ma zadebiutować na platformie streamingowej Disney+ „wkrótce”. Chwilowo nieznana jest dokładna data premiery produkcji, ale wypuszczenie nowego materiału promocyjnego może wskazywać, że istnieje szansa, że serial ujrzymy jeszcze w tym roku.

Czytaj także:  Emmy 2020 rozdane. Takiej gali jeszcze nie było. Kto zwyciężył? [WYNIKI]