Obserwuj w Google News

"Squid Game": Netflix oficjalnie ogłosił 2. sezon swojego hitu. Kiedy premiera?

2 min. czytania
21.01.2022 08:48
Zareaguj Reakcja

Netflix zapowiedział, że powstanie drugi sezon serialu "Squid Game". Informację potwierdził sam szef platformy streamingowej - Ted Sarandos.

Squid Game - Jung-jae Lee - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Dobre wieści dla fanów serialu "Squid Game" - produkcji, która była jednym z najpopularniejszych tytułów platformy Netflix drugiej połowy 2021 roku. Oficjalnie potwierdzono, że hit dostanie kontynuację.

"Squid Game" sezon 2: Netflix ogłosił kontynuację serialu

Po ogromnym sukcesie "Squid Game", który stał się popkulturowym fenomenem na całym świecie, widzowie czekali o informacji na temat drugiego sezonu. Szefowie Netflix milczeli, ale ich podejrzenia nieoficjalnie potwierdził twórca południowokoreańskiego hitu - Dong-hyuk Hwang.

Redakcja poleca

Jak podaje Variety, jeden z głównych szefów platformy Netflix - Ted Sarandos, potwierdził, że serwis pracuje obecnie nad kontynuacją "Squid Game". Prezes został zapytany o kolejne odcinki serialu podczas kwartalnego podsumowania wyników platformy. Na pytanie o kontynuację "Squid Game" odpowiedział zwięźle, ale treściwie.

Absolutnie. Uniwersum "Squid Game" dopiero się zaczęło.

Osoby, które śledzą doniesienia na temat "Squid Game" nie powinny być zaskoczone. Dong-hyuk Hwang kilkukrotnie udzielił wywiadów, w których opowiadał o pracy nad kolejnymi odcinkami swojego dzieła. Mało tego. Południowokoreański twórca zdradził kilka miesięcy temu, że w planach jest już sezon trzeci.

Trudno się dziwić. "Squid Game" okazał się ogromnym hitem, który przerósł chyba oczekiwania samych twórców. Gdyby Netflix postanowił zakończyć produkcję na jednym sezonie, byłby to z finansowego punktu widzenia strzał w kolano. Zakończenie pierwszego sezonu zresztą sugerowało, że "Squid Game" może powrócić z kolejnymi odcinkami.

Z drugiej strony Netflix słynie z tego, że lubi przedobrzyć i wycisnąć hitowe tytuły do cna. Przykładem może być gorsze z sezonu na sezon "Stranger Things", czy doprowadzony do absurdu "Dom z papieru". Miejmy nadzieję, że Hwang będzie czuwał nad "Squid Game" i nie pozwoli zrobić z kolejnego sezonu marnej kopii genialnego oryginału.

Redakcja poleca

"Squid Game" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Na razie jedynie potwierdzono, że "Squid Game" nie skończy się na jednym sezonie. Nic jednak nie wiadomo na temat uniwersum serialu, które według słów Sarandosa dopiero się zaczęło. Ciężko powiedzieć, w którą stronę pójdzie Hwang. Tym bardziej trudno przewidywać, kiedy drugi sezon "Squid Game" trafi na platformę. Prawdopodobnie na premierę poczekamy co najmniej kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/Variety

Najlepsze koreańskie filmy i seriale. Wśród nich "Parasite" i "Squid Game" [ZDJECIA]