Obserwuj w Google News

"Sexify": kim jest Maria Sobocińska, czyli serialowa Paulina w hicie Netflixa?

2 min. czytania
06.05.2021 15:51
Zareaguj Reakcja

"Sexify" to kolejny polski serial Netflixa. Produkcja z marszu stała się hitem na platformie. Kim jest Maria Sobocińska, która wcieliła się w Paulinę? Przybliżamy sylwetkę aktorki.

Maria Sobocińska
fot. VIPHOTO/East News

"Sexify": kim jest Maria Sobocińska, czyli serialowa Paulina w hicie Netflixa? Maria Sobocińska pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich. Można powiedzieć, że odziedziczyła talent. Jej kreacjami aktorskimi zachwycają się krytycy, chwalą ją widzowie. Maria Sobocińska ma zaledwie 27 lat i wróży się jej wielką karierę. Poniżej przybliżamy jej sylwetkę.

Zobacz także:  "Sexify", sezon 2 - kiedy nowe odcinki serialu i czy będzie 2. sezon? [DATA]

"Sexify": kim jest Maria Sobocińska, czyli serialowa Paulina w hicie Netflixa?

"Sexify" to polski serial Netflixa, który przedstawia życie trzech młodych dziewczyn. By wygrać prestiżowy konkurs, decydują się zagłębić w świat seksu i erotyki, by stworzyć aplikację przeznaczoną dla kobiet. Maria Sobocińska wciela się w studentkę chemii, która pochodzi z bardzo wierzącej rodziny. Jej najbliżsi mieszkają w Łomży, a ona ukrywa, że warszawskie mieszkanie dzieli ze swoim chłopakiem. Sobocińska przyciąga uwagę widzów - nic dziwnego, że wróży się jej wielką karierę.

Redakcja poleca

Maria Sobocińska urodziła się 24 lutego 1994 roku. Jej rodzina od wielu lat zajmuje się aktorstwem. Jej dziadek i ojciec zostali operatorami filmowymi, natomiast jej mamą jest znana aktorka Hanna Mikuć ("M jak miłość", "Seksmisja"). Jej ojciec, Piotr Sobociński, odszedł nagle w 2001 roku. Warto wspomnieć, że jego praca została wyróżniona nominacją do Oscara za zdjęcia do filmu "Trzy kolory. Czerwony" Kieślowskiego. Jej rodzeństwo również wybrało karierę filmową. 

Sobocińska ukończyła w 2018 roku studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Maria Sobocińska zadebiutowała w filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego w 2016 roku. Od tego czasu dostaje coraz to ciekawsze role. Widzieliśmy ją w "Stuleciu Winnych", "Pułapce", "Klerze", a przełomem był film "Pan T." z 2019 roku. Za tę rolę otrzymała nominację do Orłów za najlepszą główną rolę kobiecą. W 2021 roku ponownie ma szansę na prestiżową statuetkę, tym razem za film "Wszystko dla mojej matki". Jeszcze w maju dowiemy się, czy zostanie nagrodzona statuetką. 

"Sexify": gdzie oglądać serial?

Serial "Sexify" jest kolejną polską produkcja Netflixa. To właśnie na platformie Netflixa można znaleźć wszystkie odcinki serialu.

Zobacz także:  "Sexify" – rozmawialiśmy z ekipą i obsadą nowego polskiego serialu Netflixa [WYWIAD WIDEO]

"Miłość do kwadratu": kim jest Adrianna Chlebicka, czyli gwiazda komedii romantycznej Netflixa?

RadioZET.pl