Obserwuj w Google News

Rebecca Balding nie żyje. Aktorka z "Czarodziejek" i "Beverly Hills, 90210" miała 73 lata

2 min. czytania
21.07.2022 09:07
Zareaguj Reakcja

Zmarła Rebecca Balding - amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna znana z "Soap" i "Czarodziejek". Miała 73 lata. Co było powodem jej śmierci?

Cichy krzyk - Rebecca Balding - kadr z filmu
fot. Everett Collection/Everett Collection/East News

18 lipca 2022 roku zmarła Rebecca Balding. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Odeszła w wieku 73 lat.

Rebecca Balding nie żyje

Jak podaje Deadline, Balding zmarła w Park City w Utah z powodu raka jajnika. Informację w rozmowie z portalem potwierdził mąż aktorki - aktor i reżyser James L. Conway.

Rebecca Balding urodziła się 21 września 1948 roku w Little Rock w stanie Arkansas. Ukończyła University of Kansas. Jako aktorka zadebiutowała w 1976 roku w słynnym serialu science fiction "The Bionic Woman". Dwa lata później wcieliła się w Carol David w popularnym serialu "Soap", co przyniosło jej rozpoznawalność. Wystąpiła w 19 odcinkach produkcji. W 1979 roku wystąpiła w swoim pierwszym filmie - horrorze "Cichy krzyk".

Redakcja poleca

Wśród pozostałych ról z okresu lat 70. i 80. w dorobku Balding, znalazły się takie produkcje, jak "Lou Grant", "Barnaby Jones", "Prywatny detektyw Jim Rockford", "Starsky i Hutch", "Makin' It", "Letnia gorączka", "Cagney i Lacey", "The Boogens", "Więzy rodzinne", "MacGyver", czy "Paradise, znaczy raj".

W latach 90. Balding występowała między innymi w tytułach "Projektantki", "Pan Złota Rączka", "Klinika uniwersytecka", "Siódme niebo", "Melrose Place", "Beverly Hills, 90210", czy "Ostry dyżur". Jej ostatnią rolą, która przywróciła popularność Balding, była postać Elise Rothman z serialu "Czarodziejki". Zagrała w 23 odcinkach produkcji. Łącznie w jej filmografii znalazło się niemal 50 pozycji.

Redakcja poleca

W 1981 roku na castingu do filmu "The Boogens", poznała Jamesa L. Conwaya, który wkrótce został jej mężem. Balding wystąpiła w produkcji, której reżyserią zajął się jej przyszły partner.

RadioZET.pl/Deadline