Obserwuj w Google News

„Q-Force” anulowane przez Netflixa. Nie bedzie mowych odcinków animacji LGBTQ+ [WIDEO]

2 min. czytania
04.07.2022 16:00
Zareaguj Reakcja

„Q-Force“ skończyło misję. Netflix poinformował, że animowany serial, podejmujący tematykę LGBTQ+ nie doczeka się drugiego sezonu.

Q Force - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Q-Force” anulowane. Serial zadebiutował na platformie Netflix we wrześniu 2021 roku. Serial animowany dla dorosłych opowiadał historię tajnego agenta służb specjalnych, który piął się po szczeblach kariery, aż do momentu, gdy pewnego dnia ujawnił się jako osoba homoseksualna. Wyznanie sprawiło, że z dnia na dzień stracił najlepsze zlecenia. Firma nie zwolniła go, bo to byłby przecież jawny przejaw homofobii, ale przekierowała go do mniej prestiżowej dzielnicy.  Steve, decyduje się wykazać przed szefostwem i ze swojego „sekretu” uczynić swój największy atut. Zbiera więc ekipę innych osób, należących do środowiska LGBTQ+ i zakłada elitarną jednostkę, zwaną Q Force (od Queer Force). Z pomocą nowych znajomych, rozpoczyna działać jako tajna jednostka operacyjna. Szefowie są zadowoleni z ich wyników, ale żeby „mieć oko” na ekipę, przydzielają jej nowego członka oddziału – heteroseksualnego agenta Bucka. Starcie charakterów jest nieuniknione. 

Redakcja poleca

„Q-Force” anulowane. Serial nie doczeka się nowych odcinków 

Jak podają dziennikarze amerykańskiego portalu The Economic Times, informacją na temat niewznowienia serialu podzielił się Matt Rogers, jeden ze scenarzystów i osób dubbingujących „Q-Force” w rozmowie w ramach podcastu „Attitudes! Podcast”. Oznacza to, że serial stał się kolejną ofiarą tzw. „cichej kasacji”, czyli takiej o której przedstawiciele nie mówią głośno, tylko „po cichu” informują samych twórców projektu. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno przy serialach " Na skraju" i " Diablero".

„Q- Force” – zwiastun

Serial reklamowany był następującym zwiastunem:

„Q-Force” – twórcy i ekipa

 

Serial, sygnowany nazwiskiem Gabe’a Liedmana, który był showrunnerem produkcji, powstał z pomysłu Michaela Schuhra i Seana Hayes. Schuhr najlepiej znany jest z takich hitów komediowych, jak „The Good Place”, „Parks and Recreation” czy „Brooklyn Nine Nine”, a Hayes zasłynął rolą w serialu „Will & Grace”. Postaciom głosu użyczali tacy aktorzy i aktorki jak: Sean Hayes, Gary Cole, Patti Harrison, Laurie Metcalf, Matt Rogers, Wanda Sykes, czy znany ze „Stranger Things” i „Czarnej Wdowy” David Harbour, który wciela się w agenta Bucka.

„Q-Force” – gdzie oglądać anulowany serial?

10 odcinków pierwszego sezonu dostępnych jest na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także:  "X-Men": Twórcy "Avengers" odpowiedzą za nową wersję słynnej serii? Kiedy powrócą mutanci Marvela?

RadioZET.pl/TheEconomicTimes.com/GamesRadar.com/GayTimes.com

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max