Obserwuj w Google News

Czy w serialu "Obi-Wan" powróci postać znienawidzona przez fanów "Star Wars"?

2 min. czytania
01.04.2021 12:38
Zareaguj Reakcja

W serialu "Star Wars" o Obi-Wanie Kenobim powróci Jar-Jar Binks - znienawidzony przez fanów bohater prequeli? Ahmed Best skomentował plotki na ten temat.

Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo - Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) and Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) - kadr z filmu
fot. face to face/Reporter/East News

"Gwiezdne Wojny" są poszerzane o kolejne seriale platformy Disney+. Wśród nich pojawią się solowe przygody Obi-Wana Kenobiego. Jakiś czas temu można było znaleźć doniesienia, że w nadchodzącej produkcji powróci Jar-Jar Binks. Aktor wcielający się w Gunganina skomentował te informacje.

"Obi-Wan" - Jar-Jar Binks w serialu "Star Wars"?

Po ogromnym sukcesie "The Mandalorian" przedstawiciele Lucasfilm postanowili skupić się na kolejnych serialach osadzonych w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Z tego powodu trwają prace nad wyczekiwaną od dawna produkcją skupiającą się na wydarzeniach z życia Obi-Wana po prequelach kosmicznej sagi. Potwierdzono, że oprócz Ewana McGregora, który ponownie wcieli się w tytułowego mistrza Jedi, w serialu zobaczymy znowu Haydena Christensena - odtwócę Anakina Skywalkera.

Redakcja poleca

Pojawiły się też plotki o wielkim powrocie innej postaci - Jar-Jar Binksa. Według nieoficjalnych doniesień sprzed kilku miesięcy fajtłapowaty Gunganin miałby zadebiutować na małym ekranie w odmienionej wersji - z brodą. Dywagacje zakończył sam zainteresowany - Ahmed Best, czyli odtwórca Jar-Jara i pionier w dziedzinie motion capture.

Na Twitterze aktora pojawił się wpis dotyczący rzekomego powrotu Jar-Jara do świata "Gwiezdnych Wojen".

Dzięki za wyrazy miłości, ale nie pojawię się w tym serialu. Bardzo bym chciał być jego częścią, ale i tak jestem podekscytowany, widząc ponownie ludzi, których bardzo kocham, robiących razem wspaniałe rzeczy.

Wygląda więc na to, że Jar-Jar nie pojawi się w solowej opowieści o Benie Kenobim. No, chyba że Best obrał taktykę McGregora i celowo wprowadza swoich fanów w błąd. Chociaż miłośnicy "Star Wars" od lat podejrzewali, że prędzej czy później powstanie kontynuacja przygód Obi-Wana, szkocki gwiazdor był zmuszony udzielać nieprawdziwych informacji, czego wymagało jego porozumienie z Lucasfilm.

Redakcja poleca

To ciekawe, że obecnie fani "Gwiezdnych Wojen" chcieliby zobaczyć ponownie Jar-Jar Binksa. Postać zasłynęła jako jeden z najbardziej znienawidzonych bohaterów kosmicznego uniwersum. Hejt na Gunganina był tak duży, że odbił się na zdrowiu psychicznym Besta. Na szczęście sytuacja się zmieniła. Best nadal jest związany ze "Star Wars". Został prowadzącym teleturnieju Jedi Temple Challenge.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Obi-Wan" - kiedy premiera serialu "Star Wars"?

Produkcja w reżyserii Deborah Chow wciąż nie otrzymała daty premiery. Trudno przewidywać kiedy trafi na platformę Disney+. Oprócz McGregora i Christensen w serialu wystąpią Joel Edgerton, Moses Ingram, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie.

RadioZET.pl/Twitter
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET