Obserwuj w Google News

"Lupin": w serialu Netflixa pojawi się Sherlock Holmes? Jeden z twórców skomentował sprawę

2 min. czytania
09.02.2021 12:38
Zareaguj Reakcja

"Lupin" to kryminalny serial Netflixa, który cieszy się dużą popularnością. Jakie są szanse, że główny bohater spotka w przyszłości legendarnego detektywa Sherlocka Holmesa? Jest odpowiedź jednego z twórców!

"Lupin": w serialu Netflixa pojawi się Sherlock Holmes? Jeden z twórców skomentował sprawę
fot. Emmanuel Guimier/ materiały prasowe Netflix

"Lupin" to francuski kryminał Netflixa, stanowiący adaptację twórczości Maurice'a Leblanca. Głównym bohaterem (w którego wciela się gwiazdor "Nietykalnych" Omar Sy) nie jest sam Arsène Lupin, a jego fan. Jakie są szanse na to, że jego ścieżki zetrą się z samym Sherlockiem Holmesem? Okazuje się, że to kwestia dość złożona i potencjalnie problematyczna.

"Lupin" - w serialu Netflixa pojawi się Sherlock Holmes? 

George Kay, jeden ze scenarzystów "Lupina", udzielił wywiadu serwisowi Radio Times, w którym odniósł się do kwestii ewentualnego spotkania z Sherlockiem. W książkowym pierwowzorze Maurice'a Leblanca nie uzyskano praw autorskich do postaci legendarnego detektywa. Autor "obszedł" jednak ten problem wprowadzając bohatera imieniem... Herlock Sholmes. Istnieje zatem szansa, że serialowa adaptacja pójdzie podobną drogą.

To była pewnego rodzaju prowokacja w stronę praw autorskich! Nie jest to satysfakcjonująca gra słów, ale podoba mi się postawa, która za tym stoi. Jeśli mam być zupełnie szczery to tak, odbyły się [dyskusje na ten temat - przyp. red.]. Mam kilka pomysłów z tym związanych i jestem naprawdę zainteresowany ich zbadaniem. - George Kay dla Radio Times

George Kay przedstawił jednak jeszcze jedną alternatywę. Głównym bohaterem serialu "Lupin" jest Assane Diop, wielki fan tytułowego detektywa. Istnieje zatem możliwość, by zamiast wprowadzać postać Sherlocka z przekręconym nazwiskiem, zastosować tę samą metodę. 

Fani Lupina, których obecność w serialu jest ewidentna, mogliby zetrzeć się z fanami Sherlocka Holmesa - gdybyśmy chcieli przenieść to na prawdziwy meta-poziom. Byłaby to fajna zabawa i nie powiem, że o tym nie rozmawialiśmy. - George Kay dla Radio Times

"Lupin" - kiedy premiera 2. sezonu na Netflix?

Zanim jednak na scenę wejdzie Sherlock (lub jego substytut), czeka nas 2. sezon "Lupina", który jest już gotowy. Nowe odcinki pojawią się na platformie Netflix latem 2021 roku.

Redakcja poleca
Najpopularniejsze seriale ostatnich lat. Widzieliście je wszystkie?