Obserwuj w Google News

"Loki" - kim jest postać z serialu Marvela grana przez Sophię Di Martino?

2 min. czytania
22.06.2021 13:06
Zareaguj Reakcja

W drugim odcinku serialu "Loki" zadebiutowała bohaterka grana przez Sophię Di Martino. W sieci pojawiły się informacje na temat serialu Marvela, które potwierdziły, kim jest tajemnicza postać.

Loki - Sophia Di Martino - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/Materiały prasowe

UWAGA! Tekst zawiera spoilery! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Serial "Loki" to obecnie flagowy hit platformy Disney+. W drugim odcinku pojawiła się postać, której tożsamość jest zagadką dla wielu widzów. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie, kim jest bohaterka grana przez Sophię Di Martino, wcale nie była wcale tak oczywista, jakby się mogło wydawać.

"Loki" - czy postać grana przez Sophię Di Martino to Lady Loki?

W dwóch pierwszych odcinkach "Lokiego" mogliśmy zobaczyć, jak to się stało, że grany przez Toma Hiddlestona trikster trafił do temporalnej agencji TVA i z więźnia stał się jej współpracownikiem. Brat Thora został zwerbowany przez Mobiusa M. Mobiusa (Owen Wilson), by urządzić polowanie na jedną z alternatywnych wersji tytułowego bohatera, która sieje spustoszenie na linii czasu.

Redakcja poleca

Pod koniec drugiego odcinka wydawać by się mogło, potwierdzono przecieki, które krążyły po sieci od wielu miesięcy. Okazało się bowiem, że niebezpieczną wersją Lokiego, jest jego kobiecy odpowiednik grany przez Sophię Di Martino. Chociaż fanów komiksów Marvela Lady Loki nie powinna dziwić, bo bóg podstępów jest w nich postacią płynną seksualnie i może dowolnie zmieniać płeć, z MCU nigdy nic nie wiadomo, więc pojawiły się różnego rodzaju teorie dotyczące tożsamości bohaterki Di Martino.

Jak podaje portal CBR, na stronie zavvi.com można już zamówić replikę hełmu serialowego Lokiego i diademu noszonego przez postać Di Martino. Według opisu produktu bohaterka nie jest wcale Lady Loki. Aktorka wciela się w Sylvie Lushton znaną też jako Enchantress, która zadebiutowała w roku 2009 w pierwszym numerze komiksu "Dark Reign: Young Avengers".

foto: print screen z zavvi.com
fot. foto: print screen z zavvi.com
foto: print screen z zavvi.com
fot. foto: print screen z zavvi.com

Komiksowa Sylvie była zwykłą dziewczyną, która odkryła, że posiada magiczne moce, po tym, jak mieszkańcy Asgardu przenieśli się w okolice jej rodzinnego miasteczka. Zainspirowała się dawnym czarnym charakterem związanym z Thorem - czarodziejką Amorą zwaną Enchantress i jako jej nowe wcielenie przeniosła się do Nowego Jorku, by dołączyć do Avengers.

Redakcja poleca

Oczywiście jej historia będzie się różniła w serialu. Jednak oficjalny produkt związany z "Lokim" potwierdził, że postać Di Martino nie jest Lady Loki. Plotki o tym, że może być to serialowy odpowiednik Sylvie, również krążyły od dawna, więc hardcorowi fani Marvela, nie powinni być zaskoczeni takim obrotem spraw.

"Loki" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Nowe odcinki "Lokiego" są emitowane na platformie Disney+ co środę. Trzeci trafi na serwis już 23 czerwca 2021 roku. Oprócz Hiddlestona, Wilsona i Di Martino w produkcji reżyserowanej przez Kate Herron wystąpili Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Richard E. Grant, Sasha Lane i Eugene Cordero. Platforma Disney+ wciąż nie jest dostępna w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/zavvi.com