Obserwuj w Google News

Jakub Ćwiek wschodzącą gwiazdą stand-upu! To współautor serialu „Niech to usłyszą”

2 min. czytania
26.10.2022 13:48
Zareaguj Reakcja

Serial kryminalny Radia ZET „Niech to usłyszą” cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę, ale i scenariusz zbudowany z nieszablonowych postaci, ciągłych zwrotów akcji i stopniowanego słuchaczowi napięcia w odkrywaniu kolejnych tajemnic. To zasługa Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka, którzy stworzyli świat wciągający nas w swoje zakamarki i niepozwalający odejść. A czy wiecie, że Ćwiek to nie tylko wyborny pisarz, ale i komik?

Jakub Ćwiek
fot. mat. prasowe

Niech to usłyszą” to pierwszy radiowy serial kryminalny w Polsce, którego autorami są Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek. Wyreżyserowana przez Krzysztofa Czeczota produkcja liczy 40 odcinków, a cała akcja serialu kręci się wokół porwania słynnej polskiej piosenkarki – Maggie.

Redakcja poleca

Jakub Ćwiek: współautor „Niech to usłyszą” wschodzącą gwiazdą stand-upu

Jakub Ćwiek to człowiek orkiestra. Jego kalendarz wypełniony jest spotkaniami autorskimi, promocją kolejnych książek i stand-upem. Jak to się stało? Kuba uwielbia spotkania z publicznością.

To coś, czego nie mam jako pisarz, bo w przypadku książki czas od momentu, gdy skończę pisać, do chwili, gdy to, co opisałem, trafia do czytelników to kilka miesięcy. Moje emocje zdążą wystygnąć, zanim te czytelnicze na dobre się rozpalą – mówi nam Ćwiek.

Pisarz ma duszę artysty, ale i rockandrollowca. Nie lubi ograniczeń i bez kozery porusza w swoich występach tematy wzbudzające powszechne kontrowersje.

Mówię o tym co mnie dziwi, śmieszy, ale i wkurza. Dużo jest o kościele i religii, bo to temat, który wywołuje we mnie wiele emocji szukających ujścia. Sporo popkultury, bo na niej się wychowałem i mnie ukształtowała. Dużo jest też humoru czarnego i abstrakcyjnego, bo nie lubię tabu ani ograniczeń stawianych wyobraźni – tłumaczy Ćwiek.

Najczęściej Kuba występuje wraz ze swoim przyjacielem Maciejem "Lobo" Linke. Gdy pojawiają się razem, wyglądają jak dwaj motocykliści, którym lepiej zejść z drogi, tymczasem panowie zarażą nas swoim rubasznym śmiechem i nietuzinkowym poczuciem humoru.

Obecnie Jakub Ćwiek występuje również jako support prawdziwej gwiazdy stand-upu Magdaleny Kubickiej. Jak sam mówi, towarzyszenie Kubickiej w trasie to dla niego wytchnienie od męskich przygód, ale i inspiracja oraz ogromna lekcja profesjonalizmu. Ona z kolei ceni go przede wszystkim za humor i inspiracje.

Chcielibyście zobaczyć ich na scenie? Kuba i Magda wciąż są w trasie – sprawdźcie, czy odwiedzą i Wasze miasto. My z ręką na sercu polecamy ich program, który nie tylko jest wybornym pomysłem na wieczór, ale i rozwieje wszelkie jesienne chandry.

Serial „Niech to usłyszą” jest emitowany na antenie Radia ZET od poniedziałku do piątku o godz. 22:30. Odcinki są również dostępne na rozrywka.radiozet.pl/Niech-to-uslysza oraz co sobotę na platformie Empik Go w formie 8-odcinkowej serii.