Obserwuj w Google News

„Gambit Królowej“: Marcin Dorociński w nowym serialu Netfliksa. Jest zwiastun

1 min. czytania
24.09.2020 15:02
Zareaguj Reakcja

„Gambit Królowej“ to nowy miniserial Netfliksa, bazujący na bestsellerowej powieści. U boku Anyi Taylor-Joy wystąpi Marcin Dorociński. Jest pierwszy pełny zwiastun produkcji. Kiedy premiera serialu?

Gambit Królowej, netflix, anya taylor joy, marcin dorociński
fot. mat. prasowe Netflix

„Gambit Królowej” to adaptacja bestsellerowej powieści „The Queen’s Gambit” autorstwa Waltera Tevisa. Jest to opowieść o młodej ambitnej dziewczynie, która postanawia zostać najlepszą szachistką w dziejach. Aby tego dokonać, będzie musiała pokonać szereg przeciwników. Osób, które mają od lat ugruntowaną pozycję w świecie szachistów.

W jednego z groźniejszych oponentów dziewczyny wcieli się Marcin Dorociński. Polski aktor zagra Vasilya Borgova – szachistę, który do tej pory uznawany był za niepokonanego.

„Gambit Królowej” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, pełnoprawny zwiastun serialu „Gambit Królowej”. Materiał prezentuje się następująco:

„Gambit Królowej” – obsada i ekipa

Za sterami serialu stoją Scott Frank oraz Alan Scott. Scenarzysta „Logana”, „Wolverine’a” i „Marley i ja” oraz autor scenariusza filmu „Regeneration” połączyli siły, aby zaadaptować powieść Waltera Tevisa.

Glówną rolę w serialu gra Anya Taylor-Joy. Aktorka, znana ze swoich ról w „Wiedźmie”, „Split”, czy niedawnych „Nowych Mutantach”. Partnerować jej będą: Harry Melling, Moses Ingram, Chloe Pirrie, Marielle Heller, Patrick Kennedy. W jednej ze znaczących ról  drugoplanowych zobaczymy także Marcina Dorocińskiego.

Gambit Królowej
fot. fot. materiały prasowe Netflix

„Gambit Królowej” – kiedy premiera?

Serial „Gambit Królowej” ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już 23 października.

Czytaj także:  Netflix kasuje serial po jednym sezonie. Produkcja otrzymała prestiżową statuetkę Emmy