Obserwuj w Google News

Blanka w Radiu ZET. Jej przebój "Solo" robi furorę za granicą: "Napisałyśmy go w półtorej godziny"

3 min. czytania
23.11.2022 21:30

Blanka podbija antenę Radia ZET przebojem „Solo”. Stawiająca pierwsze kroki w branży muzycznej piosenkarka pojawiła się w programie „Plus +- Minus Lista Radia ZET Extra”, gdzie opowiedziała nie tylko o swoim hicie, ale również o przygodzie w Stanach Zjednoczonych i znajomości z gwiazdą The Pussycat Dolls.

Blanka Radio ZET
fot. Radio ZET

Blanka to 23-letnia wokalistka, która robi furorę singlem "Solo". Mimo młodego wieku miała już okazję występować w Stanach Zjednoczonych. Pojawiała się z gitarą na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m. in w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała także Lady Gaga. W USA artystka rozwijała swój język angielski, zdolności muzyczne i taniec. W środę Blanka pojawiła się w naszym wieczornym programie „Plus +- Minus Lista Radia ZET Extra”.

Redakcja poleca

Blanka w Radiu ZET o przeboju „Solo”, USA i znajomości z Melody z The Pussycat Dolls

Blanka radzi sobie coraz lepiej w polskiej branży muzycznej. Singiel „Solo” podbija nie tylko Polskę, ale również inne kraje europejskie. Piosenkarka nie ukrywa, że jest to dla niej ogromna niespodzianka.

Doszły mnie słuchy, że „Solo” jest pierwszym numerem z Polski od wielu lat granym w wielu krajach w Europie. Litwa, Serbia, Bułgaria. Widzę to po moich social mediach, że ludzie z zagranicy nagle mnie followują, piszą do mnie w innych językach. Po bułgarsku, po serbsku. Odpowiadam, tłumaczę dzielnie. Po prostu dziękuję, że są, słuchają mnie i wspierają.

Blanka reprezentantką Polski na Eurowizji 2023? „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam” [WIDEO]

Jak mówi sama artystka w rozmowie z Magdą Barczyk, „Solo” to jej pierwszy poważny krok w świecie muzyki.

 Nad tym numerem pracowałam z fantastycznymi producentami i dwiema dziewczynami, z którymi razem pisałyśmy ten utwór. Pisałyśmy go na Zoomie. Napisałyśmy go w półtorej godziny. Jedna dziewczyna w Norwegii, druga w Szwecji, ja w Polsce. Po prostu poszło. Ta piosenka była tak prosta w przygotowaniu, napisaniu, produkcji. To wszystko po prostu płynęło. Samo się robiło. To było bardzo przyjemne.

Blanka zdradziła słuchaczom Radia ZET, że w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych dużo się nauczyła i poznała wiele wartościowych osób.

Pracowałam z wieloma genialnymi twórcami i producentami, takimi jak Tim Kelley, który jest odpowiedzialny za wiele albumów Chrisa Browna i Ushera. Stworzył też wielki hit z dawnych lat, czyli „Thong Song” Sisqó. Bycie z nim w studiu i próbowanie różnych gatunków dało mi bardzo dużo. Myślę też, że to właśnie dlatego po piosence „Solo” dostaję bardzo mnóstwo wiadomości z pytaniem, skąd jestem. Nikt nie wiedział, że jestem z Polski. (…) Nauczyłam się, jak bardzo trzeba być pracowitym. Nie można się poddać. W Stanach Zjednoczonych jest tak duża rywalizacja. Jest tak dużo genialnych artystów, piosenek, songwriterów, tancerek. Jest tyle osób, które robią to świetnie, więc żeby zrobić to najlepiej, trzeba wykonać niesamowitą pracę. Tego uczyła mnie całe życie moja mama.

Redakcja poleca

Wokalistka nawiązała również do spotkania z jedną z członkiń The Pussycat Dolls, Melody Thornton.

Od Melody usłyszałam wiele porad. Poznałam się z nią w bardzo ciekawy i śmieszny sposób. Próbowałam dobić się do jednej z wytwórni w Stanach. Udało mi się wejść z ulicy na spotkanie z najważniejszymi A&R w LA. Tam poznałam jej bardzo dobrego przyjaciela. Zobaczył we mnie potencjał, bardzo się zakumplowaliśmy i polecił mi ludzi do pracy. Dał mi oczywiście kontakt do Melody, z którą umówiliśmy się na lunch. Opowiadała mi dużo różnych historii, których pewnie nie mogę zdradzić odnośnie grupy i tego, jak ona pracowała. Jak bardzo trzeba uważać, być ostrożnym, robić swoje i zawsze być pod dobrą opieką odpowiednich ludzi. Mieć krąg dobrych dusz.

Poniżej nagranie wideo z pełną rozmową z Blanką: