Obserwuj w Google News

Polski youtuber oskarżony o wykorzystywanie nastolatki. "Mam dowody"

3 min. czytania
26.09.2023 10:53
Zareaguj Reakcja

Influencerka Olciak93 oskarżyła youtubera Stuu o to, że miał nią manipulować, by wysyłała mu roznegliżowane zdjęcia. Wcześniej kontrowersje wokół youtubera zasugerował Sylwester Wardęga.

Olciak93 wysuwa mocne zarzuty wobec Stuu
fot. TRICOLORS/East News/youtube/olciak93/screen

Od kilku dni w sieci zrobiło się bardzo głośno na temat youtubera Stuu, który wiosną całkowicie wycofał się ze swojej internetowej działalności. Wcześniej był jednym z najpopularniejszych polskich gwiazdorów YouTube'a. W 2019 roku założył popularny Team X, który wylansował kilka innych gwiazd sieci. Po tym, jak Stuart Kluz-Burton zrezygnował ze swojej kariery youtubera, powstały pytania o powody tej decyzji. W mediach pojawiały się pogłoski o tym, jakoby Stuu miał zachowywać się nieodpowiednio w stosunku do nieletnich dziewczyn. Za sprawą niedawnego filmiku Sylwestra Wardęgi, sprawa ta znów wzbudziła zainteresowanie. "Myślę, że kiedyś wyjdzie cała prawda, bo prędzej czy później zawsze wychodzi (...). Przede wszystkim zastanawia mnie, czemu internet nie skojarzył faktów" - mówił twórca słynnego psa-pająka.

Teraz głos w sieci zabrała 24-letnia obecnie influencerka Ola Adamczyk, znana jako Olciak93. Zarzuciła Stuartowi, że miał nią manipulować m.in. po to, by wysyłała mu swoje "pikantne zdjęcia". Adamczyk miała utrzymywać internetową relację ze Stuu, będąc 13-14-letnią dziewczyną. 

Zobacz także:  Youtuber Gargamel znęcał się nad nieletnią partnerką? Pokazała nagranie w sieci

Mocne zarzuty influencerki wobec Stuu. "Dowody mam"

Ostatnio w sieci pojawił się wywiad dziennikarza SpidersWeb, przeprowadzony z Olciak93. Pojawiają się tam mocne zarzuty wobec Stuu. Ola Adamczyk przyznała, że wysyłała mu pikantne zdjęcia pod wpływem jego manipulacji. Prezentowała także skriny rozmów z youtuberem, w których pojawiały się seksualne aluzje.

"Jak widziałem twoją koszulkę prześwitującą, myślałem, że cię wezmę gdzieś i rozerwę ci ubrania i cię zjem" - miał napisać Kluz-Burton. W tej samej wiadomości dodał jednak, że to tylko żart.

Ola Adamczyk przekazała, że z własnej woli wysyłała Stuu roznegliżowane zdjęcia, jednak czuła się przez niego zmanipulowana, by to zrobić. "Spodziewam się jakiś miłych fotek na dobranoc" - miał pisać do niej.

- Jakieś dostawał, takie pikantne. Ale w życiu nie wysłałam nikomu nagich zdjęć. To była moja decyzja, żeby je wysyłać. Jakbym nie chciała, to bym ich nie wysłała. Ale pod wpływem manipulacji, zachwytu, że youtuber mnie o coś takiego prosił, robiłam to - wyznała Olciak93.

Redakcja poleca

24-latka tłumaczyła, że czuła się zaszczycona, że tak popularny youtuber prosi ją o zdjęcia. - Po prostu uważałam to wtedy za zaszczyt: że youtuber, popularna osoba mi takie rzeczy pisze, albo że o zdjęcia prosi. 13-letnia ja tak myślałam, teraz już uważam troszeczkę inaczej - stwierdziła.

Po tym, gdy zdjęcia dziewczyny pojawiły się w sieci, spotykała się z wyzwiskami i hejtem, co doprowadziło ją do załamania nerwowego i prób samobójczych. Olciak93 nie zdecydowała jeszcze o tym, czy przekaże sprawę policji. Jak twierdzi, ma jednak dowody na poparcie swoich słów. - Dowody mam. Jedyne, o czym się można się zastanowić, to ile będzie trwał taki proces, bo to sprawa dosyć skomplikowana i "przedawniona - podsumowała Adamczyk.

Sylwester Wardęga pod ostrzałem. "Wszystko zaczęło się od ciebie"

Co ciekawe, w sieci pojawia się coraz więcej głosów krytycznych wobec środowiska blogerów i youtuberów. Internauci zarzucają im, m.in. Sylwestrowi Wardędze, że jego sugestie dotyczące Stuu, mocno napędziły całą sprawę. W takiej sytuacji osoby, które mogą pogłoski zdementować — lub przeciwnie — powinny zabrać głos.

"Co mnie rozwala? Coraz bardziej rozprzestrzeniają się ploty, że Stuu jest pedofilem, a Ty nawet jednego story nie nagrasz, żeby zdementować te plotki. Wszystko zaczęło się od ciebie, więc powinieneś wziąć za to odpowiedzialność, bo ty zachęciłeś internet do łączenia kropek. Byłoby łatwiej, jakbyś powiedział, że to kompletnie nie o to chodzi. No chyba że chodzi właśnie o to, to kryjesz kogoś, kto wykorzystywał dzieci, a to już jest mega słabe. Ludzie mają prawo wiedzieć", "Naprawdę jeśli ktoś okazał się pedofilem i wy influ macie dowody i ukrywacie te dowody. To jesteście tacy sami jak on" - głoszą wpisy internautów pod postem Sylwestra Wardęgi.

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS