Obserwuj w Google News

Wpadka w TVP. "Kłamstwa w pierwszych 10 sekundach programu"

2 min. czytania
14.11.2022 10:02
Zareaguj Reakcja

Wpadka w TVP. Prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk zaskoczył widzów telewizji publicznej. Widzowie zarzucają programowi kłamstwa.

Michał Adamczyk TVP
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Codziennie o godzinie 19:30 na antenie Telewizji Polskiej widzowie mogą obejrzeć najnowsze wydanie "Wiadomości". W niedzielę 13 listopada TVP obchodziła hucznie swoje 70-lecie, dlatego godzina emisji newsów z kraju i świata nieco się przesunęła.

Wpadka w TVP. Prezenter "Wiadomości" pomylił godzinę

Niedzielne wydanie "Wiadomości" prowadził Michał Adamczyk, doświadczony pracownik telewizji, który poza programem sprawdził się między innymi w debatacg na antenie publicznego nadawcy. Poza wspomnianym formatem jest znany widzom także z "Teleexpressu" czy "Na celowniku".

Redakcja poleca

20-letnie doświadczenie w TVP nie uchroniło prezentera od wpadki. W ostatnim wydaniu "Wiadomości" zaliczył wpadkę, którą szybko skomentowali widzowie.

W związku z obchodami 7-lecia istnienia Telewizji Polskiej w Teatrze Wielkim w Warszawie odbył się koncert i uroczysta gala. Przez to "Wiadomości" zamiast tradycyjnie - o 19:30 wyemitowano ponad 22 minuty później. Prowadzący program jednak przywitał się stałą formułką.

Wpadka w TVP. Widzowie bezlitośni

- 70 lat TVP. Za chwilę więcej o zakończonej przed chwilą gali z tej okazji. Jest 19:30, Michał Adamczyk, witam państwa i zapraszam na "Wiadomości" - oznajmił prezenter.

Na sytuację szybko zareagował portal Pomponik, który zasugerował, że "Wiadomości" może nie są nadawane na żywo, jak do tej pory wszystkim się wydawało. Jednak najmniej wyrozumiali dla prezentera okazali się użytkownicy Twittera.

W sieci szybko pojawiły się złośliwości skierowane nie tylko w stronę Adamczyka, ale całej stacji. Niektóre z komentarzy przytoczonych przez portal o2.pl oskarżają TVP o kłamstwa.

- Dzisiejsze "Wiadomości" dopuściły się kłamstwa w pierwszych 10 sekundach programu - czytamy na popularnym portalu społecznościowym.

RadioZET.pl/o2.pl/Pomponik