Obserwuj w Google News

Wojciech Pijanowski w żałobie. Kultowy prowadzący "Koła fortuny" stracił żonę

1 min. czytania
02.12.2022 16:12
Zareaguj Reakcja

Wojciech Pijanowski musi mierzyć się z ogromną stratą. Kultowy prowadzący "Koła fortuny" oraz współtwórca wielu innych teleturniejów pożegnał ukochaną żonę, Elwirę Hornik-Pijanowską. Pojawiły się informacje dotyczące ceremonii pogrzebowej.

Wojciech Pijanowski
fot. ANDRZEJ LANGE/East News

Wojciech Pijanowski to postać, której nie trzeba przedstawiać nieco starszym telewidzom. Przez wielu nazywany królem polskich teleturniejów, zyskał ogromną popularność jako pierwszy gospodarz " Koła fortuny". Niestety, w życiu 71-letniego gwiazdora programów rozrywkowych doszło do tragedii. W poniedziałek 28 listopada 2022 roku w wieku 76 lat zmarła ukochana żona Pijanowskiego, Elwira Hornik-Pijanowska. Była cenioną scenografką.

Redakcja poleca

Elwira Hornik-Pijanowska nie żyje. Zmarła żona legendy "Koła Fortuny", Wojciecha Pijanowskiego

Nie jest znana przyczyna śmierci Elwiry Hornik-Pijanowskiej, pojawiły się natomiast informacje dotyczące ceremonii pogrzebowej.

- Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 8 grudnia, o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Później nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu wojskowym - poinformował "Super Express".

Panu Wojciechowi i pozostałym bliskim zmarłej składamy kondolencje.

Wojciech Pijanowski stracił żonę. Dramat gwiazdora "Koła fortuny"

Wojciech Pijanowski zyskał ogromną popularność jako pierwszy prowadzący teleturnieju "Koło fortuny", któremu partnerowała Magda Masny. W późniejszych latach współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi takimi jak TV4, TV Puls czy Tele 5. Na ekranie mogliśmy oglądać go na antenie TV Centrum w "Godzinie z Pijanowskim", był współtwórcą formatu "Wideoteka dorosłego człowieka". Co ciekawe, Pijanowskim planował nawet stworzenie własnej stacji telewizyjnej poświęconej teleturniejom. Do powstania TV Fortuna jednak nie doszło.

Wojciech Pijanowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS