Obserwuj w Google News

Wiadomości TVP obsmarowały Maffashion i Musiała. Celebryci staną przed sądem

2 min. czytania
26.04.2023 22:55
Zareaguj Reakcja

Maffashion i Maciej Musiał usłyszeli zarzuty prokuratorskie w związku z reklamowaniem alkoholu w mediach społecznościowych. "Wiadomości" TVP podjęły temat łamiących prawo influencerów i uderzyły w nich w swoim materiale. Oberwało się także Joannie Opoździe, Kubie Wojewódzkiemu i Januszowi Palikotowi.  

Wiadomości TVP o celebrytach reklamujących alkohol
fot. Pawel Wodzynski/East News

Maffashin i Maciej Musiał usłyszeli zarzuty za reklamowanie alkoholu na Instagramie. Według prokuratury celebryci złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. O sprawie pierwszy zawiadomił portal  TVP Info. W sieci na influencerów wylała się masa krytycznych komentarzy. Celebrytów nie oszczędziły też "Wiadomości" TVP, które wyemitowały specjalny materiał o gwiazdach promujących picie, zatytułowany "Celebryci bez zahamowań". 

Redakcja poleca

Maffashion, Maciej Musiał i Kuba Wojewódzki pod ostrzałem TVP 

W głównym wydaniu "Wiadomości" przekazano, że influencerka Maffashion i aktor Maciej Musiał zostali oskarżeni o nielegalne reklamowanie alkoholu. 

Mieli złamać przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. To nie pierwszy przypadek, gdy celebryci promują alkohol, nie bacząc na konsekwencje - zapowiedziała Edyta Lewandowska.

Widzowie dowiedzieli się, jaka wysokość grzywny grozi wspomnianej dwójce za złamanie art. 13 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Następnie poinformowano, że proceder kwitnie w sieci jak nigdy dotąd i pokazano zdjęcia innych celebrytów zarabiających na promowaniu napojów alkoholowych. Znalazły się wśród nich  Joanna Opozda i  Klaudia El Dursi

Następnie "Wiadomości" zajęły się najsłynniejszymi gwiazdami od mocnych trunków, czyli  Januszem Palikotem i  Kubą Wojewódzkim. Przypomniano, że na początku kwietnia były poseł i showman z TVN "usłyszeli zarzuty za nielegalne reklamowanie wódki". Fragment opatrzono komentarzem  Jana Śpiewaka, który w zeszłym roku złożył zawiadomienie do prokuratury na wspomniany duet "arcypatusów", jak pisał. 

Oni założyli biznes, którego właściwie cały biznesplan był oparty na łamaniu prawa w Internecie i, niestety, inne firmy, inni celebryci zobaczyli, że można to robić bezkarnie - powiedział "Wiadomościom" aktywista.

Autorzy materiału nie zapomnieli przytoczyć alarmujących statystyk o spożyciu alkoholu w Polsce i zgubnych skutkach picia, z których jednak znani influencerzy mają sobie nic nie robić. 

Wojewódzki i Palikot oskarżeni. Mamy pierwsze oświadczenie. To będzie długi proces

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News