Obserwuj w Google News

Violetta Arlak ukrywa prawdziwe nazwisko. Nic dziwnego, że je zmieniła

2 min. czytania
24.11.2022 14:26
Zareaguj Reakcja

Violetta Arlak zdobyła uznanie widzów dzięki roli w serialu "Ranczo". Urzekła widzów swoim wyglądem i grą aktorską, przez co wciąż jest na językach. Nie wszyscy wiedzą, że aktorka skrywa tajemnicę dotyczącą jej prawdziwego nazwiska.

Violetta Arlak ukrywa prawdziwe nazwisko. Nic dziwnego, że je zmieniła
fot. TRICOLORS/East News

Lista ról Violetty Arlak jest na tyle długa, że mogłaby zaimponować niejednemu doświadczonemu aktorowi. To nie lada wyczyn jak na naturszczkę. Mówi się, że Arlak trzykrotnie próbowała dostać się do szkoły aktorskiej, ale bezskutecznie. Nie straciła jednak nadziei i w 1992 roku po raz pierwszy stanęła na scenie.

Młoda, ambitna Arlak przyjmowała drobne role, które później zapewniły jej angaże w większych produkcjach. Tak też w jej portfolio zapisały się kreacje w takich hitach jak "M jak miłość", "Przedwiośnie", "Dzień świra" i niezapomniane "Ranczo".

violetta arlak i cezary zak
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Ostatnia z wymienionych produkcji sprawiła, że w oczach wielu widzów Arlak na zawsze pozostanie Haliną Kozioł. Jednak aktorka nie nazywa się ani Kozioł, ani Arlak.

Zobacz także: " Ranczo" najlepszym serialem ćwierćwiecza. Twórcy nie kryli wzruszenia

Jak naprawdę nazywa się Violetta Arlak

Była Kwaśniakową, Ręboszową, Kozioł, Robak... Violetta Arlak przybierała wiele imion i nazwisk na potrzeby ekranowych produkcji. Również to, pod którym jest znana, okazuje się nieprawdziwe.

Violetta Arlak urodziła się 22 stycznia 1968 roku w Krakowie jako Violetta Zmarlak. Nazwisko to towarzyszyło jej do momentu, w którym zdecydowała się wejść na aktorską drogę. Był to dla niej moment przełomowy — młoda Violetta była na tyle zdeterminowana, by podbić świat showbizu, że zdecydowała się wykreślić dwie pierwsze litery ze swojego nazwiska. Według serwisu Kobieta Wirtualna Polska, aktorka twierdziła, że "Zmarlak" nie będzie wywoływało zbyt dobrych skojarzeń u widzów i zniechęci do niej producentów.

Czy taki zabieg wyszedł jej na dobre? Wystarczy spojrzeć na jej aktorski dorobek, by odpowiedzieć na to pytanie.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualna Polska

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE