Obserwuj w Google News

Tancerka z "Tańca z gwiazdami" walczyła z anoreksją. Pokazała poruszające zdjęcie [FOTO]

2 min. czytania
05.05.2021 10:48
Zareaguj Reakcja

Hanna Żudziewicz z "Tańca z gwiazdami" zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Z okazji Światowego Dnia Walki z Anoreksją tancerka opublikowała stare zdjęcie ukazujące jej wychudzone ciało i zaapelowała do internautów. 

Taniec z gwiazdami
fot. TRICOLORS/East News

Hanna Żudziewicz to tancerka i choreografka znana z programu "Taniec z gwiazdami" w Polsacie. W ostatniej edycji prowadziła Sylwestra Wilka, wcześniej jej partnerami byli m.in. Mateusz Banasiuk, Robert Koszycki i pięściarz Marcin Najman. Razem z Robertem Wabichem zdobyli Kryształową Kulę w finale szóstej edycji show. Prywatnie jest związana z tancerzem Jackiem Jeschke, który również występuje w "Tańcu z gwiazdami".

Jak większość gwiazd tanecznego programu Hanna Żudziewicz jest aktywną użytkowniczką Instagrama. W social mediach dzieli się prywatną stroną życia i chętnie zamieszcza zdjęcia z sesji i turniejów. Tuż przed Światowym Dniem Walki z Anoreksją, który obchodzony jest 6 maja, Hanna Żudziewicz podzieliła się z internautami poruszającym wyznaniem. Tancerka przed laty zmagała się z zaburzeniami odżywiania i cierpiała na anoreksję. Na dowód opublikowała zdjęcie z tamtego okresu, ukazujące jej wychudzone ciało. 

Polska aktorka walczy z anoreksją. Opublikowała szokujące zdjęcie ciała [FOTO]

Taniec z gwiazdami: Hanna Żudziewicz zmagała się z anoreksją 

Mistrzyni tańca opowiedziała o własnych doświadczeniach w związku z podstępną chorobą, przez którą głodziła się w nadziei, że szczupłe ciało zapewni jej szczęście i akceptację. Impulsem do odchudzania były nieprzychylne komentarze postronnych osób. 

Nigdy nic nie pisałam na ten temat, ale problemy z zaburzeniami odżywiania już dawno za mną i teraz chce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ocenianie innych ludzi, przychodzi większości z nas bardzo łatwo. Szczególnie teraz w czasach mediów społecznościowych. "Przecież nic złego nie mówię, wyrażam tylko opinię,  mam prawo". Mnie takich parę opinii doprowadziło do paru bardzo trudnych lat - wyznała Hanna Żudziewicz. 

To okropne uczucie kiedy nie możesz patrzeć na swoje odbicie w lustrze, nienawidzisz siebie i głodzisz się myśląc, że w ten sposób będziesz lepszy, bardziej akceptowany. Zaburzenia odżywiania to przede wszystkim choroba głowy. Choroba trudna i niestety dla niektórych śmiertelna. Ja na szczęście mam wokół dużo cudownych ludzi i najukochańszą rodzinę, dzięki której w miarę szybko wróciłam do normalnego życia - podkreśliła tancerka. 

Na koniec Żudziewicz zwróciła się z apelem do komentujących w internecie i osób nieakceptujących swojego wyglądu. 

Pisząc ten post, chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że czasami lepiej "nie wygłaszać swojej opinii", bo ona może na prawdę komuś zaszkodzić. A dla dziewczyn, które nie akceptują siebie, chciałam napisać, że żadna waga nie sprawi, że będziecie czuć się lepiej. Jedyne, co trzeba poprawić, to myślenie - zaznaczyła gwiazda "Dancing with the Stars".