Obserwuj w Google News

Tak dziś wygląda dom „Szczeny” z „Chłopaków do wzięcia”. To znaleźli w środku

2 min. czytania
21.03.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Szczena z programu „Chłopaki do wzięcia” jest chyba najbardziej znanym bohaterem tego osobliwego serialu dokumentalnego. Jeden z tiktokerów postanowił odwiedzić miejsce zamieszkania Ryszarda Dąbrowskiego. Nie mieści się w głowie, co tam zastał. Mama Szczeny ma do czego wracać?

Chłopaki do wzięcia
fot. screen Instagram ryszarddabrowski, TikTok koziolek65

Ryszard „Szczena” Dąbrowski to najbardziej charakterystyczny bohater serialu Polsat Play „Chłopaki do wzięcia”. Widzowie na zmianę lubili go i nienawidzili. „Szczena” był krytykowany za nadużywanie alkoholu, przemoc wobec swojej partnerki, Joanny Wielochy, czy chociażby za kradzież roweru swojej mamie. Słowa „Ryszard, ty draniu, oddaj rower” zna chyba każdy.

Ryszard i Joanna oddalali też zarzuty o rzekomą przemoc na dziecku. Przez awanturę i donos sąsiadów policja przekazała syna pary, Marcela, do rodziny zastępczej. Już długo o „Szczenie” jest bardzo cicho – pod koniec 2021 roku okazało się, że Ryszard znów siedzi w więzieniu. Domem rodzinnym nikt się nie interesuje.

Zobacz także:  Co się stało z Jarusiem z "Chłopaków do wzięcia"? "Smutny, wychudzony". Fani się martwią [FOTO]

Chłopaki do wzięcia: jak dziś wygląda dom „Szczeny”? Opłakany widok

Jeden z tiktokerów postanowił odwiedzić rodzinne strony „Szczeny” i zobaczyć, jak sytuacja ma się na miejscu. To właśnie w Koźniewie zamieszkiwał bohater „Chłopaków do wzięcia” wraz ze swoją mamą. Niestety, budynek wygląda opłakanie.

Redakcja poleca

Jeszcze kilka lat temu w okolicy aż mnogo było od kamer. Dziś, kiedy „Szczena” jest w więzieniu, a – według doniesień widzów – mama Ryśka przebywa w domu opieki społecznej, budynkiem nikt się nie zajmuje. Krótkie nagranie pokazuje obraz nędzy i rozpaczy.

Film opublikowany na TikToku uzbierał ponad 2 mln wyświetleń. Przedstawia budynek, wokół którego widać przerośniętą trawę. Tiktokerowi udało się też zajrzeć do środka. Przez okno można dojrzeć porozrzucane ubrania, śmieci, pustą szafę i ogólny nieporządek.

Jedno z okien jest uchylonych. Kuchnia wygląda tak, jakby ktoś wyszedł z budynku tylko na chwilę. Jednak mrok, kurz, pajęczyny, chłód i miejscami nieporządek wskazują na to, że od dobrych kilku miesięcy nikt nie postawił tam nogi. Na razie nie wiadomo, kiedy „Szczena” wychodzi z więzienia i czy wróci do rodzinnych stron, aby zająć się domem. 

10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News