Obserwuj w Google News

Członek Trubadurów ujawnia skandal. Na scenie w Opolu zastąpili go sobowtórem

2 min. czytania
15.06.2023 22:12
Zareaguj Reakcja

Piotr Kuźniak z Trubadurów ujawnia skandal. Zespół wystąpił w Opolu, zastępując go sobowtórem? Gitarzysta mówi o kradzieży wizerunku.

Trubadurzy w Opolu
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Choć tegoroczny festiwal w Opolu już dawno za nami, okazuje się, że to nie koniec doniesień z nim związanych. Jednym z głośno komentowanych koncertów był ten, który dali Trubadurzy. Sensacją był występ Krzysztofa Krawczyka juniora. Najnowsze doniesienia pokazują, że prawdziwe zamieszanie wokół zespołu może jeszcze nadejść. Wszystko za sprawą gitarzysty Trubadurów, Piotra Kuźniaka, który przekonuje, że z zespołem na scenie wystąpił jego sobowtór.

Trubadurzy zastąpili gitarzystę sobowtórem? Piotr Kuźniak ujawnia skandal

Na przestrzeni wielu lat swojej działalności zespół Trubadurzy wielokrotnie przechodził zmiany w składzie, przeplatane okresami zawieszenia działalności. Na początku lat 90. po reaktywacji do grupy dołączył multiinstrumentalista i wokalista Piotr Kuźniak, zastępując Krzysztofa Krawczyka. Teraz artysta donosi, że od pewnego czasu zamiast niego na scenie wraz z zespołem pojawia się jego sobowtór. Nie inaczej być miało na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie wystąpił dubler, który udawał Kuźniaka. Te szokujące fakty gitarzysta ujawnił na łamach „Super Expressu”.

Redakcja poleca

-  Po 29 latach nagle zostałem odsunięty od zespołu. Nie znam powodów tej decyzji, mogę jedynie podejrzewać, że nowy muzyk jest tańszy ode mnie – rozważa Kuźniak. - A może jest to spowodowane tym, że zacząłem występować w projekcie „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz…” z największymi przebojami Krzysztofa Krawczyka? – zastanawia się artysta.

- Jakiś czas temu dowiedziałem się, że Trubadurzy zagrali tu i tam, że w jakimś mieście odbył się koncert, na którym ponoć wystąpiłem. To kompletna bzdura. Zastąpiono mnie muzykiem, który jest do mnie podobny, ale to nie jestem ja! W mediach podpisuje się go moim nazwiskiem, co moim zdaniem jest już przekroczeniem granicy kradzieży wizerunku – mówi zniesmaczony artysta.

Jak przekazał, kiedy Trubadurzy stali na opolskiej scenie, on wraz z innym byłym członkiem Trubadurów, Ryszardem Poznakowskim, występował na molo w Sopocie. Ciekawe, jak do tego odniosą się muzycy grupy z Marianem Lichtmanem na czele.

A tak Piotr Kuźniak prezentuje się w swoich mediach społecznościowych. Materiały z niedawnych występów.

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News