Zamknij
Pogrzeb Jerzego Połomskiego
  • Tadeusz Daszkiewicz
  • Pogrzeb Jerzego Połomskiego - kościół 4
  • Pogrzeb Jerzego Połomskiego - kościół 5
  • 14 Zobacz
fot. Piotr Molecki/East News

W środę 23 listopada odbył się pogrzeb Jerzego Połomskiego. Uroczystość miała charakter państwowy, a oprawa wydarzenia zachwycała. Jak wyglądał pogrzeb słynnego piosenkarza?

Jerzy Połomski nie żyje – taka informacja obiegła świat w poniedziałek 14 listopada. Polski piosenkarz miał przechodzić operację kolana pod koniec października. Choć początkowo wszystko poszło zgodnie z planem, wkrótce stan mężczyzny zaczął się pogarszać. Po paru dniach trafił do szpitala z infekcją. Nastąpiły też inne powikłania. Lekarzom nie udało się go uratować. 

W środę 23 listopada odbyła się uroczystość pogrzebowa. Jak informuje serwis Plejada.pl, msza żałobna w intencji zmarłego odbyła się w kościele Św. Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu. Uroczystość poprowadził ksiądz Andrzej Luter, a oprawę  muzyczną zapewnił zespół Mazowsze. Przy urnie z prochami pojawiły się zaś wieńce z kondolencjami od prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. 

W trakcie uroczystości ksiądz Andrzej Luter powiedział natomiast o zmarłym Jerzym Połomskim:

– Wzruszał i bawił Polaków przez dekady. Był człowiekiem wielkiej wiary. 

W uroczystości uczestniczyli także przyjaciele piosenkarza z Domu Artysty w Skolimowie, w którym aktor spędził ostatnie miesiące życia, a także m.in.: Maja Komorowska, prezes ZASP Krzysztof Szuster czy kompozytor Czesław Majewski.

loader

Jerzy Połomski – gdzie został pochowany?

Jak informuje Plejada, urna z prochami mężczyzny została pochowana w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie. Jerzy Połomski spoczął w rodzinnym grobie rodzinnym, razem z siostrą Jadwigą, która zmarła w lipcu bieżącego roku.

Czytaj także: James Winburn nie żyje. To on nosił maskę ikony horrorów

RadioZET.pl/Plejada.pl/EastNews

Pogrzeb Jerzego Połomskiego – galeria zdjęć