Obserwuj w Google News

Jerzy Połomski nie żyje. Wiadomo, co działo się z artystą tuż przed śmiercią

2 min. czytania
14.11.2022 22:14
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski zmarł w poniedziałek wieczorem w wieku 89 lat. Piosenkarz znany z przebojów "Cała sala śpiewa z nami" i "Bo z dziewczynami" od zeszłego tygodnia przebywał w szpitalu. Menadżerka artysty w rozmowie z tabloidem ujawniła, na co zachorował Jerzy Połomski i co się działo z artystą krótko przed śmiercią. 

Jerzy Połomski
fot. Damian KLAMKA/East News

Jerzy Połomski nie żyje. Piosenkarz zmarł w poniedziałek 14 listopada 2022 roku po godzinie 19.00 w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie. 89-letni gwiazdor estrady przebywał tam od zeszłej środy. Jak ujawniła w rozmowie z "Faktem" menadżerka Jerzego Połomskiego, lekarze przez kilka dni starali się pomóc artyście, który ostatnio podupadł na zdrowiu, niestety bezskutecznie. 

Redakcja poleca

Jerzy Połomski nie żyje. Piosenkarz zmarł w szpitalu 

Przyczyny śmierci Jerzego Połomskiego nie zostały na razie ujawnione, wiadomo jednak, że niedawno gwiazdor przeszedł operację nogi. Menadżerka zmarłego artysty podkreśliła w rozmowie z "Faktem", że nie wie jeszcze, co doprowadziło do zgonu, lecz zasugerowała, że pogorszenie stanu zdrowia Jerzego Połomskiego mogło mieć związek z infekcją po operacji, której osłabiony organizm 89-latka nie był w stanie sprostać. 

- Jerzy od środy był w szpitalu, lekarze walczyli o jego zdrowie. Nie mogę powiedzieć dokładnie, co się stało, bo jutro będzie akt zgonu. Nie chcę przekręcić. Wdała się jakaś infekcja, jakieś zakażenie, z którym organizm sobie nie poradził, ze względu pewnie na wiek. Dodam tylko, ale nic więcej nie powiem, że miał wcześniej uszkodzoną nogę. Miał operację nogi i to pewnie miało też wpływ. Tyle mogę powiedzieć - ujawniła "Faktowi" Violetta Lewandowska. 

Jerzy Połomski miał problemy ze zdrowiem od dłuższego czasu. W 2018 roku u piosenkarza pojawiły się problemy ze słuchem, przez co po ponad 60 latach koncertowania postanowił zawiesić karierę.

Latem 2021 roku Połomski zamieszkał w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Zrobił to na własną prośbę, ponieważ wymagał stałej opieki, a w swoim mokotowskim mieszkaniu przebywał sam. Gwiazdor nie miał żony ani dzieci. Niedanowo media donosiły, że 89-letni piosenkarz wybrał nagrobek i zaplanował swój pogrzeb na Cmentarzu Powązkowskim.

Elżbieta Dmoch trafi do domu opieki? Pojawił się problem

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News