Obserwuj w Google News

Magda Gessler przeżyła dramat. "Zmarł w moich ramionach"

2 min. czytania
05.09.2023 14:01
Zareaguj Reakcja

Magda Gessler jest znana ze swojego temperamentu, a jej życie uczuciowe było pełne niespodzianek. Słynna restauratorka nie mogła się nacieszyć zbyt długo swoim pierwszym małżeństwem. Jej pierwszy mąż, Volkhart Müller, zmarł na jej rękach.

Magda Gessler straciła męża. Volkhart Müller zmarł w jej ramionach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Życie Magdy Gessler od zawsze było wyjątkowo barwne. Jej biografia może być dobrym materiałem na film. Jedną z bardziej bolesnych dla niej chwil była przedwczesna śmierć jej pierwszego męża. Do dziś restauratorka nie może się pogodzić z tym, że nie mogła się z nim pożegnać.

Redakcja poleca

Początki miłości Magdy Gessler i Volkharta Müllera

Wszystko zaczęło się w 1979 roku. Dzisiejsza prowadząca "Kuchennych rewolucji" potrzebowała dostać się do Salamanki, gdzie miała się odbyć jej wystawa. Zwróciła się więc o pomoc do Volkharta Müllera, korespondenta gazety "Der Spiegel". Znał się on z ojcem Magdy Gessler, dlatego zgodził się pożyczyć jej swój samochód. Pojazd jednak uległ awarii. Kobieta poczuła, że musi to zrekompensować dziennikarzowi, dlatego zaprosiła go na kolację. Od tego momentu zaczęła się ich bliska znajomość.

W międzyczasie Magda Gessler romansowała z mężczyznami, choć miała wtedy już narzeczonego. Jednym z jej kochanków był jej obecny mąż, Waldemar Kozerawski. Podczas jednej z wystaw dzisiejsza restauratorka ponownie spotkała Volkharta Müllera i oboje zrozumieli, że są sobie przeznaczeni. W maju 1982 wzięli ślub, a niedługo potem urodził się ich syn, Tadeusz. Niestety, w trakcie ich małżeństwa zaczęły wychodzić problemy zdrowotne męża słynnej gwiazdy TVN.

Redakcja poleca

Dramatyczna śmierć Volkharta Müllera

Jeszcze przed ślubem okazało się, że korespondent "Der Spiegel" miał nowotwór. Po operacji lekarze nie mogli oszacować, jak długo jeszcze będzie żył. Przez dłuższy czas małżeństwo nie rozmawiało o chorobie. Półtora roku po narodzinach Tadeusza, Magda Gessler zaszła w drugą ciążę. Dziecko jednak przyszło na świat za wcześnie i zmarło. W 1985 Volkhart Müller zmagał się z nawrotem raka. Przeszedł kilka operacji, jednak jego stan znacznie się pogorszył. Mąż Magdy Gessler zmarł 10 lipca 1986, w dzień jej urodzin.

Zobacz także: Wielki powrót „Pamiętników z wakacji”. Za udział w programie płacą kokosy 

Tak Magda Gessler wspomina pierwszego męża

Słynna restauratorka do dziś nie jest w stanie pogodzić się ze śmiercią Volkharta Müllera. "Nie miałam okazji porozmawiać z mężem, nie mogłam zobaczyć po raz ostatni jego uśmiechu, nie mogłam poczuć jego uścisku" - zwierza się w swojej biografii. Magda Gessler zajęła się swoją pasją, aby zapomnieć o tym dramacie. "Byłam z nim do końca. Zmarł w moich ramionach. Wszystko, co potem się działo i dzieje obecnie w moim życiu, jest wynikiem tej straty" - tak wspominała zmarłego męża w wywiadzie dla "Grazii".

Nie przegap
Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl