Obserwuj w Google News

Księżniczka Eugenia urodziła. Wnuczka Elżbiety II zdradziła płeć i imię dziecka

1 min. czytania
05.06.2023 20:30
Zareaguj Reakcja

Księżniczka Yorku Eugenia została mamą po raz drugi. Córka księcia Andrzeja i jej mąż Jack Brooksbank powitali na świecie kolejne dziecko. Pałac Buckingham potwierdził dobrą nowinę, a rodzice opublikowali pierwsze zdjęcia nowo narodzonej pociechy.

Księżniczka Eugenia urodziła drugie dziecko
fot. Rex Features/East News

Księżniczka Eugenia urodziła drugie dziecko. 33-letnia córka księcia Andrzeja i Sary Ferguson razem z mężem, marszandem Jackiem Brooksbankiem, o ciąży powiadomili w styczniu. Ostatni raz ciężarną Eugenię można było zobaczyć na koronacji króla Karola III, podczas której razem z siostrą, księżniczką Beatrycze, starały się dotrzymywać towarzystwa osamotnionemu Harry'emu

Redakcja poleca

Księżniczka Eugenia urodziła syna

Gdy tabloidy ujawniły, że księżna Kate nie będzie mogła mieć więcej dzieci, brytyjska rodzina królewska z radością powitała kolejnego potomka. Wnuczka Elżbiety II, księżniczka Eugenia, poinformowała, że pod koniec maja urodziła syna. 

- Razem z Jackiem chcielibyśmy podzielić się nowiną, że 30 maja 2023 r. powitaliśmy naszego małego chłopca, Ernesta George'a Ronnie'ego Brooksbanka. Imię otrzymał po swoim praprapradziadku George'u, jego dziadku George'u i moim dziadku Ronaldzie. Augie jest zachwycony, że został starszym braciszkiem - przekazała na Instagramie. 

Mały Ernest George jest drugim dzieckiem księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. 9 lutego 2021 para doczekała się syna Augusta Filipa. Nowo narodzony potomek zajmuje trzynaste miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu.