Obserwuj w Google News

Księżna Kate popełniła gafę. Mężczyzna nie chciał podać jej ręki

1 min. czytania
10.03.2023 13:27
Zareaguj Reakcja

Księżna Kate złożyła wizytę w Centrum Muzułmańskim. Mimo że dołożyła wszelkich starań, by nie urazić uczuć religijnych przedstawicieli islamskiej mniejszości, nie uniknęła wpadki. Kamery uchwyciły moment, w którym przedstawicielka brytyjskiej rodziny królewskiej popełniła faux pas.

Księżna Kate
fot. Shutterstock/Isaaack

Księżna Kate towarzyszyła swojemu mężowi, księciu Williamowi, podczas wizyty w Centrum Muzułmańskim. Royalsi spotkali się tam z osobami reprezentującymi fundacje charytatywne i islamską mniejszość wyznaniową. Celem zaaranżowanego spotkania było wsparcie zbiórek funduszy przeznaczanych na niesienie pomocy ofiarom trzęsień ziemi na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także: Meghan i Harry przechodzą kryzys? Markle chce wyjechać z dziećmi

Kate zaliczyła wpadkę w Centrum Muzułmańskim

Księżna Kate zrobiła, co mogła, by uniknąć kompromitacji. Wyraźnie przestudiowała zasady panujące wśród muzułmanów i zadbała o odpowiedni strój. W Centrum Muzułmańskim pokazała się w zasłaniającej włosy chuście i w odpowiednio długiej sukni. To jednak nie wystarczyło. W pewnym momencie księżna zapomniała się i zechciała uścisnąć dłoń Imanowi Sufyanowi.

Jedną z zasad przestrzeganych przez gorliwych islamistów jest zakaz podawania dłoni płci pięknej. Nie ma się zatem co dziwić, że Sufyan nie zechciał podać ręki księżnej. Zamiast tego, przyłożył dłoń do klatki piersiowej i ukłonił się.

W komentarzach pod nagraniem, na którym uwieczniono spotkanie Kate z przedstawicielami mniejszości, rozgorzała dyskusja na temat szacunku. Zdaniem niektórych internautów mężczyzna zachował się nietaktownie, odmawiając uściśnięcia dłoni księżnej. Inni twierdzą, że okazał jej uznanie, kłaniając się na powitanie. A co wy myślicie?

Redakcja poleca

Źródła: RadioZEZ.pl/Youtube: Daily Mail