Obserwuj w Google News

Kinga Rusin pomstuje na PiS w życzeniach z okazji Dnia Dziecka. Mówi o dyktaturze

2 min. czytania
01.06.2023 15:43
Zareaguj Reakcja

Tegoroczny Dzień Dziecka nie mógł oczywiście obyć się bez serdecznych życzeń od celebrytów wszelkiej maści. Nic więc dziwnego, że do najmłodszych postanowiła zwrócić się także Kinga Rusin, która nawet wtedy nie omieszkała odnieść się do poczynań partii rządzącej.

Kinga Rusin pomstuje na PiS w życzeniach z okazji Dnia Dziecka. Mówi o dyktaturze!
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Ostatnimi czasy głośno jest o politycznym zaangażowaniu Kingi Rusin, która przy każdej możliwej okazji, krytycznie wypowiada się o działaniach polskiego rządu. Prężnie działająca w mediach dziennikarka-podróżniczka co rusz wykorzystuje swoje zasięgi do wbijania szpil osobom działającym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy jej zdaniem regularnie przyczyniają się do upadku demokracji w Polsce.

Wszystko wskazuje jednak na to, że 52-latka nie przepuści żadnej okazji do wyrażenia swojego zdania na temat „występków” PiS-u, czego wyraz dała nawet w tegorocznych życzeniach z okazji... Dnia Dziecka. 1 czerwca na instagramowym profilu Rusin pojawiło się archiwalne zdjęcie z jej starszą córką Polą, pod którym pokusiła się na refleksyjny apel.

Do wszystkich dzieci w 2023: Drogie Dzieci, w dniu Waszego święta życzę Wam z całego serca, żebyście miały szansę dorastać w normalnym, demokratycznym, europejskim kraju! Żeby pieniądze z budżetu, do którego dokładają się Wasi rodzice płacąc podatki, były wydawane na edukację, opiekę psychologiczną, pomoc tym z Was, które na starcie mają gorzej, a nie na „wille +” dla kolegów ministra i fejkowe fundacje służące wyłącznie drenowaniu naszej wspólnej kasy – grzmiała.

Redakcja poleca

Kinga Rusin znów uderza w ministra Czarnka!

Była prowadząca śniadaniówki odniosła się też do kwestii edukacji, nie szczędząc słów w stronę Przemysława Czarnka czy Rzecznika Praw Dziecka. 

Życzę Wam, żeby minister edukacji, który decyduje o Waszych szkołach nie był kato-oszołomem i nie robił ze szkoły miejsca opresji dla wielu z Was, gdzie bałybyście się wyrazić własnego zdania lub powiedzieć na głos co czujecie. Żeby Rzecznik Praw Dziecka reprezentował Wasze interesy, a nie interesy ideologiczne partii, która załatwiła mu ciepłą posadkę - kontynuowała, odwołując się w apelu również do sprawy zmieniającego się klimatu. 

Obszerny wpis celebrytki zwieńczył za to apel, którym 52-latka namawiała dzieci, aby te zachęcały rodziców do uczestnictwa w wyborach.

Życzę Wam Kochane Dzieci kraju bez dyktatury i złodziejskiej ośmiornicy PiSu. Ps. Poproście rodziców, żeby poszli na wybory i głosując myśleli przede Wszystkim o Waszej przyszłości. Trzymam kciuki! - czytamy. Dobrze powiedziane?

Źródła: RadioZET.pl