Obserwuj w Google News

Keanu Reeves jest prześladowany przez przestępcę. Aktor drży o własne życie

1 min. czytania
03.02.2023 12:59
Zareaguj Reakcja

Keanu Reeves, gwiazdor takich filmów jak "Matrix" i "John WicK', obawia się o swoje bezpieczeństwo. Stalker, który prześladuje gwiazdora, miał kilkukrotnie włamać się na jego posesję. Pewnego razu zostawił pod jego drzwiami test DNA.

Keanu Reeves jest prześladowany przez przestępcę. Aktor drży o własne życie
fot. mago Sport and News/East News

Keanu Reeves zaczął ubiegać się o objęcie stalkera zakazem zbliżania się. Wniosek o podjęcie prawnych koków w celu zapewnienia aktorowi bezpieczeństwa wpłynął do Sądu Najwyższego Los Angeles. Z dokumentów sądowych wynika, że oskarżony prześladował i nękał aktora i wielokrotnie włamał się na jego posiadłość. Pewnego razu nawet zostawił u jego progu plecak z testem DNA.

Reeves utrzymuje, że nie zna osoby, która nachodzi go od listopada 2022 roku. Pełnomocnik aktora ubiega się o objęcie stalkera zakazem zbliżania się zarówno do Keanu, jak i jego partnerki. Sąd zgodził się przychylić do tej prośby — na razie tymczasowo.

Redakcja poleca

Keanu Reeves jest prześladowany przez przestępcę

Nie jest to pierwszy występek domniemanego stalkera Keanu Reevesa. Osobnik, przeciwko któremu toczy się postępowanie, ma całkiem bogatą kartotekę, a pierwsze wykroczenia i przestępstwa z jego udziałem odnotowano dwie dekady temu. Był skazany m.in. za napaść, posiadanie narkotyków, kradzież, zakłócanie porządku i stawianie oporu podczas aresztowania.

Zanim sprawa o prześladowanie aktora trafiła do sądu, stalker miał zamieścić w sieci kilka niepokojących wpisów. W jednym z nich nazwał się Jasper Keith Reeves, a w innym stwierdził, że chętnie zrzeknie się wszystkich swoich praw, jeżeli Keanu zgodzi się przejąć nad nim władzę.

Zobacz także: Tragedia gwiazdy Opola. Przez psychopatę trafiła do szpitala, a prokuratura rozkłada ręce 

Źródła: RadioZET.pl/thehollywoodreporter.com