Obserwuj w Google News

Kaja Paschalska nie chce mieć dzieci. Gwiazda „Klanu” mówi o traumie

2 min. czytania
27.06.2023 14:34
Zareaguj Reakcja

W najnowszym wywiadzie Kaja Paschalska otworzyła się na temat macierzyństwa. Gwiazda „Klanu” nie planuje zostać matką. Ujawniła powody swojej decyzji.

Kaja Paschalska nie chce mieć dzieci
fot. TRICOLORS/East News

Kaja Paschalska zyskała sławę dzięki serialowi „ Klan”, w którym od samego początku gra Aleksandrę Lubicz. Mała Ola wręcz dorastała na planie, a widzowie mogli obserwować, jak z dziewczynki zmienia się w dorosłą kobietę. Obecnie aktorka i piosenkarka ma 37 lat i choć wcześniej była zainteresowana macierzyństwem, doszła do wniosku, że nie chce mieć dzieci. Gwiazda serialu TVP opowiedziała o tym na łamach „Wprost”.

Kaja Paschalska nie chce mieć dzieci. Zdradziła, dlaczego

Bezdzietność z wyboru to temat, o którym coraz głośniej mówi się w mediach. Kobiety zabierają w tej sprawie głos, bez fałszywych wyrzutów sumienia mówią o powodach swojej decyzji i zadają kłam pielęgnowanemu przez lata mitowi o „instynkcie macierzyńskim”. Teraz na ten temat otworzyła się Kaja Paschalska, gwiazda serialu TVP „Klan”.

Redakcja poleca

Na łamach tygodnika „Wprost” stwierdziła, że była zaprogramowana tak, by uznawać, że rodzina i macierzyństwo dadzą jej poczucie bezpieczeństwa. Kiedyś miewała chwile, że chciała zostać matką. Obecnie cieszy się, że nic z tego nie wyszło i mówi o traumie pokoleniowej, która przez to by się ciągnęła.

- Jak wiele kobiet byłam zaprogramowana na to, że rodzina, mąż i dzieci to jest to ostateczne poczucie bezpieczeństwa, spełnienia, coś do odhaczenia, normalna kolej rzeczy. Były takie momenty w moim życiu, że bardzo chciałam mieć dzieci, ale dobrze, że nic z tego nie wyszło, bo trauma pokoleniowa ciągnęłaby się dalej — stwierdziła Kaja Paschalska.

Gwiazda przyznała, że obecnie koncentruje się na sobie i na samorozwoju. W jej życiu nie ma obecnie miejsca na odpowiedzialność za osobę trzecią. Aktorka dodała, że nie wie czy to się zmieni, czy nie. Nie czuje jednak absolutnie żadnej presji – zarówno w stronę rodzicielstwa, jak i bezdzietności.

Oni zostali samotnymi ojcami. Bieniuk, Wawrzecki, Pazura, Smoleń sami wychowywali dzieci
4 Zobacz galerię
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER, Piotr Molecki/East News, TRICOLORS/East News, VIPHOTO/East News