Obserwuj w Google News

Jane Fonda walczy z rakiem. Powiedziala, w jakim jest stanie

Patryk Wołosz
2 min. czytania
16.12.2022 10:45
Zareaguj Reakcja

Jane Fonda poinformowała fanów, że jej nowotwór jest w remisji. "To błogosławieństwo, czuję się szczęściarą" — powiedziała na Instagramie.

Jane Fonda walczy z rakiem. Powiedziala, w jakim jest stanie
fot. Associated Press/East News

Gwiazda "Barbarrelli" i netfliksowego hitu "Grace i Frankie" od kilku miesięcy walczy z chłoniakiem nieziarniczymnowotworem, który jest uleczalny, choć niewykryty może prowadzić do śmierci. Choć nie była to pierwsza zatrważająca diagnoza w jej życiu, Fonda jeszcze niedawno wydawała się pozbawiona nadziei. Zaledwie miesiąc temu w rozmowie z "Entertainment Weekly" powiedziała, że zdaje sobie sprawę z tego, że jej dni są już policzone.

Nie, żebym chciała już odejść, ale wiem, że to się stanie prędzej lub później. Takie jest życie — mówiła.

Mimo to aktorka nie rezygnowała z opieki lekarskiej. I słusznie! Kilka miesięcy od diagnozy lekarz przekazał jej bardzo dobre wieści. Tydzień przed Bożym Narodzeniem Jane Fonda dowiedziała się, że może zrezygnować z chemioterapii.

Onkolog powiedział, że mój rak jest w remisji i mogę przerwać chemioterapię.To błogosławieństwo, czuję się szczęściarą. Dziękuję wszystkim, którzy się modlili i myśleli o mnie — napisała na Instagramie aktorka.

85-letnia gwiazda kina powiedziała, że coraz gorzej znosiła leczenie. Pierwsze cztery sesje chemioterapii nie wywarły na niej żadnego negatywnego wpływu, lecz dwie kolejne niosły za sobą wyjątkowo dotkliwe skutki. Gwiazda zdradziła, że dojście do siebie zajęło jej dwa tygodnie.

Redakcja poleca

Jane Fonda kilkukrotnie pokonała raka

Jane Fonda należy do osób, które walkę z nowotworem wygrały kilkukrotnie. W rozmowie z brytyjskim magazynem "Vogue" zdradziła, że regularnie odwiedza lekarzy w celu usunięcia zmian skórnych. Ponadto w 2010 roku przeszła zabieg usunięcia guza z piersi. Wygląda więc na to, że 85-latka nie powinna tracić nadziei na przyszłość. Choć jest świadoma tego, że kiedyś będzie musiała pożegnać się ze światem, wszystko wskazuje na to, że wciąż ma przed sobą wiele lat życia.

Niedługo będziemy mogli ją zobaczyć w filmach "80 for Brady" i "Pozycja obowiązkowa 2".

Źródła: RadioZET.pl/Hollywoodreporter.com/Instagram: @janefonda