Obserwuj w Google News

„Dzień Dobry TVN”. Zwolnienia to dopiero początek zmian. „Ma małpować z TVP”

2 min. czytania
24.06.2023 08:35

„Dzień Dobry TVN” przechodzi ogromne zmiany. Poznaliśmy plany władz stacji na odświeżenie śniadaniówki. Według medialnych doniesień zwolnienia prowadzących to dopiero początek rewolucji w porannym programie TVN.

znamy-plany-na-dzień-dobry-tvn-zwolnienia-gwiazd-to-dopiero-początek
fot. Instagram (@pytanienasniadanie, @dziendobrytvn)

Widzowie „ Dzień Dobry TVN” przeżyli niemały szok, gdy dowiedzieli się o czystkach w ich ulubionym programie. Pracę w śniadaniówce stracili Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Poranny program TVN wciąż będą prowadzić Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Wesprze ich także nowa para, którą utworzą Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński. Gwiazdy zdążyły już wypowiedzieć się na temat zwolnień. Szoku nie ukrywała Anna Kalczyńska. Równie zdziwiony był Andrzej Sołtysik. Małgorzata Ohme zapowiedziała powrót do korzeni. Nowe zawodowe plany ma także Małgorzata Rozenek-Majdan i Agnieszka Woźniak-Starak. Tymczasem w programie śniadaniowym szykują się kolejne zmiany. Według ostatnich informacji „Dzień Dobry TVN” ma upodobnić się do… „ Pytania na Śniadanie”.

Redakcja poleca

„Dzień Dobry TVN” zmieni się na lepsze? Zrobią z niego drugie „Pytanie na Śniadanie”

Według niektórych zwolnienia w „Dzień Dobry TVN” to wina Edwarda Miszczaka. Nowy dyrektor programowy Polsatu „zmobilizował konkurencję” do podejmowania radykalnych decyzji. Jednak dziennikarze Plotka przekonują, że największą inspiracją dla TVN ma być nie były szef, a program TVP.

Dorota Wellman jakiś czas temu zachwalała „Pytanie na Śniadanie” i wytłumaczyła, co robi lepiej od „Dzień Dobry TVN”. Wydaje się, że producenci śniadaniówki, w której pracuje, wzięli sobie jej rady do serca, ponieważ w porannym show zajdą spektakularne zmiany.

- TVN uważał zawsze „Dzień dobry TVN” za program bardziej „glamour” w stosunku do konkurencji, dlatego zupełnie nie rozumiano, dlaczego to ona od dawna ogląda się lepiej. Dorota Wellman nieraz mówiła, że „Pytanie na śniadanie” jest bardziej swojskie i domowe i w końcu jej posłuchano. Jesienna odsłona „DDTVN” ma trochę małpować z TVP. Od dłuższego czasu rozmawiano o tym, że trzeba znaleźć formułę podobną do „Pytania” - miała powiedzieć na łamach Plotka osoba z produkcji.

Redakcja poleca

Zwolnienia prowadzących to dopiero początek rewolucji w „DDTVN”. Producenci ponoć podjęli decyzję o rezygnacji z tematów dotyczących „kultury wyższej”. Zmianie ulegnie też studio, które stanie się „bardziej kolorowe i ciepłe”.

- Widz, oglądając program, ma się czuć jak u babci, jakby krążył między kuchnią a salonem. W podgrupach rozmawialiśmy czasem, że np. „Pnś” ma zwyklejsze i bardziej przystępne tematy i w tym obszarze też można spodziewać się zmian. W „DDTVN” było za dużo „kultury wyższej”, z której teraz - z tego co słyszę - wydawcy mają rezygnować. Wszystkich jednak dziwi zwolnienie aż tylu osób, chociaż wiedzieliśmy, że zmiany kadrowe są nieuniknione - miał przekazać informator portalu.

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News