Obserwuj w Google News

Dorota Szelągowska o ojczymie pedofilu. Pracuje w TVP? "Jest złym człowiekiem"

3 min. czytania
28.03.2023 09:25

Dorota Szelągowska w wywiadzie otworzyła się na temat ojczyma, którego oskarżyła o pedofilię. Zdradziła, jakie uczucia żywi do mężczyzny. Okazuje się, że ma on obecnie pracować w Telewizji Polskiej.

Dorota Szelągowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Dorota Szelągowska zyskała ogromną popularność dzięki programom, w których odmienia wnętrza domów i mieszkań uczestników. Projektantka łączy doświadczenie z niecodziennymi pomysłami, a jej energia i poczucie humoru zaskarbiły jej sympatię widzów. Roześmiana córka Katarzyny Grocholi nie boi się jednak mówić także o trudnych momentach życia. Otwarcie opowiadała o trzech nieudanych małżeństwach. Zdradziła także, że jej matka była związana z nadużywającym alkoholu mężczyzną, który miał być także pedofilem. W podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego ponownie poruszyła ten niezwykle trudny temat.

Dorota Szelągowska o ojczymie pedofilu. Mężczyzna obecnie pracuje w TVP?

Dorota Szelągowska w wywiadzie zdradziła, że były partner Katarzyny Grocholi miał dopuszczać się przemocy, oskarżyła go także o pedofilię. Przyznała, że przez wyrządzone jej i mamie krzywdy nie wie, jak zareagowałaby, gdyby spotkała mężczyznę na ulicy. Ten ma obecnie pracować w Telewizji Polskiej.

- Mój ojczym najprawdopodobniej mnie nie skrzywdził. Z tego, co wiem, pracuje w TVP, ale nie wiem dokładnie, nie mam wielu wspomnień z tego czasu. Moja mama, jak powiedziałam o tym głośno, stwierdziła: "Dorota, przecież on nas pozwie". Odpowiedziałam jej: "Mamo, po pierwsze nie nas, a mnie, a po drugie, zapraszam". Jest złym człowiekiem. Nie lubię w swoim życiu trzech osób, mam do nich pretensje, i on jest jedną z tych trzech osób. Gdybym go zobaczyła na ulicy, nie wiem, jakbym się zachowała - poinformowała.

Redakcja poleca

Dorota Szelągowska chciała skrzywdzić ojczyma pedofila?

W podcaście Dorota przyznała, że razem z mamą doznały od mężczyzny wiele krzywd. Szelągowska myślała nawet o zrobieniu mu krzywdy.

- Nie chciałam go zabić, tylko skrzywdzić. Gdy masz taką sytuację, że ojczym tłucze ci matkę, zamyka drzwi, a ty musisz dzwonić po policję, w pewnym momencie jest ci już wszystko jedno. Przekroczone zostały wszystkie moje granice, przeczytane moje pamiętniki. Pamiętam, że on pojechał na jakiś wyjazd ze swoją kochanką i wrócił ze złamaną nogą z nart. I miał taki rowerek. Usiadłam, wzięłam śrubokręcik i rozkręciłam go tak, że trzymał się na ostatnich śrubach. Wiedziałam, że mnie nie dogoni, więc mogłam przed nim uciekać. Ten człowiek był zdolny do różnych rzeczy - wspominała.

Dorocie i jej mamie współczujemy tak trudnych przeżyć.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)

Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)

Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.