,

Katarzyna Grochola była ofiarą przemocy domowej. "Bił mnie, chlał"

27.03.2023 16:17

Katarzyna Grochola w najnowszym wywiadzie opowiedziała o traumatycznych przeżyciach z przeszłości. Pisarka wyznała, że jej życie nie było kolorowe – jej mąż nadużywał alkoholu i stosował wobec niej przemoc. „Był opresyjny wobec mojej córki” – wyjawiła gwiazda.

Katarzyna Grochola
fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

Katarzyna Grochola to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek. Gwiazda miała dość burzliwe życie osobiste – obecnie od 2018 roku jest szczęśliwą żoną muzyka Stanisława Bartosika, jednak nie wszystkie związki wspomina dobrze. Poprzedni mąż celebrytki stosował przemoc wobec niej i jej córki z pierwszego małżeństwa – Doroty Szelągowskiej.

Zobacz także: Katarzyna Grochola miażdży twórczość Blanki Lipińskiej. "Promowanie debilizmu"

Katarzyna Grochola ma wyjątkową więź z Dorotą Szelągowską

Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska mają wyjątkową więź. Jedyna pociecha pisarki przyszła na świat jako owoc jej pierwszego małżeństwa, które zawarła w wieku 21 lat. Matka i córka często pokazują się razem i chętnie opowiadają o swojej relacji.

Rola matki i córki jest jednak niezbywalna. Dodałyśmy do naszego silnego związku element przyjaźni, ale nie obciążamy się jak przyjaciółki. Córka nie może nosić na swoich barkach problemów matki

 – mówiła pisarka w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Panie mają jednak za sobą trudną przeszłość – drugi mąż Grocholi był agresywnym alkoholikiem, który znęcał się nad rodziną.

Dorota się broniła, kiedy on na nią wrzeszczał. Kiedyś rozkręciła rower treningowy, z którego on korzystał. Spadł z niego. I to dzięki niej wyszłam z tego związku. Ona uratowała nam życie

– opowiadała w wywiadzie dla Wp.pl.

Katarzyna Grochola przeżyła piekło. Jej mąż znęcał się nad rodziną

Katarzyna Grochola nie wstydzi się opowiadać o ciężkich przeżyciach. Jak niegdyś opowiadała, były partner nie był wymarzonym mężem ani ojczymem.

Przypominam sobie sytuację, kiedy mój oprawca wyrwał spode mnie krzesło i uderzył mnie nogą krzesła, które pękło, w kark. W tym momencie zadzwonił dzwonek do drzwi i zjawili się nasi znajomi z Książenic. Weszli do domu, ja nie wiedziałam, co się dzieje, trzymałam się za kręgi. On powiedział: „Kasieńka się uderzyła, muszę jej przyłożyć lód”. Ja nagle poczułam się taka zaopiekowana, a oni byli zachwyceni, że on jest dla mnie tak miły

 – wyznała na wizji programu „Dzień dobry TVN”.

W najnowszym wywiadzie autorka bestsellerów po raz kolejny wróciła pamięcią do traumatycznych przeżyć.

Bił mnie, chlał, był opresyjny wobec mojej córki. Po tym wszystkim nie było łatwo wymyślić rzeczy dobrych o nim

 – przyznała szczerze w programie Piotra Jaconia "Bez polityki".

Na szczęście Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska mają to piekło już za sobą – dla dobra swojego i córki pisarka odeszła od przemocowego mężczyzny.

RadioZet.pl/Wp.pl/”Gazeta Krakowska”

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” –  tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” –  tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie –  tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy –  tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)

Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)

Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet –  600 070 717 - całodobowy

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele –  800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

loader
Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się