Obserwuj w Google News

Dominka Gwit podpadła za reklamę ubrań. "Wstyd dla katoliczki i młodej matki" [FOTO]

2 min. czytania
07.03.2023 22:14
Zareaguj Reakcja

Dominika Gwit zareklamowała sklep internetowy z ubraniami, lecz polecana przez nią moda nie spodobała się followerkom. Aktorka, która niedawno urodziła syna, została skrytykowana za popieranie fast fashion i związanych z tym nieuczciwych praktyk. 

Dominka Gwit z synem
fot. Instagram:@dominikagwit

Dominika Gwit niedawno urodziła pierwsze dziecko. Aktorka z "Przepisu na życie" i jej mąż, Wojciech Dunaszewski, powitali na świecie synka. Nie chcieli jednak zdradzić jego imienia, ponieważ zdecydowali, że nie będą dzielili się prywatnymi szczegółami publicznie. 34-latka nie zamierza też pokazywać twarzy syna, ale za to chętnie angażuje się w aktywność influencerską i poleca produkty dla matek i niemowląt.

Redakcja poleca

Dominika Gwit skrytykowana za reklamowanie azjatyckiego sklepu 

Ostatnio Dominika Gwit zareklamowała sukienki z popularnego sklepu internetowego, który oferuje tanie ubrania i dodatki. Aktorka, przekonana o dobrej jakości asortymentu, zachęciła do zaopatrzenia się w wiosenne modele sukienek i skorzystania z kodów zniżkowych na jej nazwisko. 

Jest duży wybór w dobrych cenach no i przede wszystkim także w dużych rozmiarach! - zachwalała Gwit. 

 Ale followerki zaprotestowały przeciwko promowaniu mody fast fashion, szytej nie w Polsce i związanej z wyzyskiem pracowników. 

- Czyli fast fashion, ludzie pracujący 12h dziennie za dolara. Szok. Zachęcam do świadomych zakupów - upominały gwiazdę internautki.

Posypały się apele o pokazywanie dobrej jakościowo odzieży polskich marek. Sporo komentarzy dotyczyło też kiepskiej jakości ubrań od azjatyckiego giganta, którym zachwycała się Gwit. 

Wykorzystywanie pracowników. Poczytajcie o ich warunkach pracy. 

Wstyd, promowanie marki wykorzystującej ludzi i zmuszającej ich do pracy po 18h dziennie ze stawką średnia 18 groszy za uszycie jednego ubrania. To wstyd, tym bardziej dla tak zadeklarowanej katoliczki i młodej matki, pecunia non olet jak widać - grzmiały obserwatorki. 

Aktorka jednak nie odniosła się do zarzutów. Faktycznie na przyszłość powinna bardziej przemyśleć, co poleca? 

Wersow i Friz ujawnili płeć dziecka. Para wyprawiła huczne gender reveal party [WIDEO]