Obserwuj w Google News

Córka Olbrychskiego uciekła z Polski. Kim jest Weronika Olbrychska?

2 min. czytania
17.11.2023 16:04
Zareaguj Reakcja

Daniel Olbrychski doczekał się trójki dzieci. W mediach przed laty głośno było o jego synu Rafale, który również zdecydował się zostać aktorem. Niewiele natomiast wiadomo na temat jedynej córki gwiazdora – Weroniki. Kobieta przed laty wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i zdecydowanie unika rozgłosu. Czym się zajmuje?

Daniel i Weronika Olbrychscy
fot. TRICOLORS/East News

Daniel Olbrychski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. W dorobku ma dziesiątki ról teatralnych, filmowych i serialowych. Prywatnie natomiast jest mężem i ojcem trójki dzieci. Z aktorką Moniką Dzienisiewicz doczekał się syna Rafała, który poszedł w jego ślady i również wybrał artystyczną ścieżkę. W 1981 roku na świat przyszła Weronika, jego jedyna córka. Dziewczyna w przeciwieństwie do starszego brata nie zdecydowała się jednak kontynuować rodzinnej tradycji.

Co wiemy o Weronice Olbrychskiej?

Z mamą Weroniki, Zuzanną Łapicką, aktor rozstał się, gdy była jeszcze małą dziewczynką. W międzyczasie związał się z Barbarą Sukową, z którą ma syna Wiktora i ostatecznie ułożył życie z trzecią żoną, Krystyną Demską.

Weronika natomiast tuż po maturze postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych i tam spełniać swoje marzenia. Na początku zajęła się projektowaniem ubrań, jakiś czas później dostała pracę w luksusowym domu mody, gdzie objęła stanowisko kierownicze.

- Jest szefową produkcji w domu mody Proenza Schouler, gdzie bardzo artystycznie podchodzą do projektów. Spełnia się. Nie chce ani grosza, sama kombinuje. Jestem z niej bardzo dumna, poradziła sobie w tak trudnym mieście, jak Nowy Jork. Być może trudne dzieciństwo ją zahartowało - mówiła Zuzanna Łapicka podczas rozmowy z Vivą.

Redakcja poleca

Córka Daniela Olbrychskiego stroni od mediów i unika rozgłosu. Próżno szukać jej kont w mediach społecznościowych. Nigdzie nie można też znaleźć informacji na temat jej życia prywatnego. Weronika rzadko pojawia się w Polsce. Ostatni raz była widziana w kraju w 2018 roku, kiedy przyleciała na pogrzeb swojej matki.

Źródło: Radio ZET/Viva

Nie przegap
Rozwody kościelne w polskim show-biznesie. Kto unieważnił swoje małżeństwo?
8 Zobacz galerię
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News