Obserwuj w Google News

Camilla jest chora. Pałac wydał oświadczenie. Co się dzieje z żoną Karola III?

2 min. czytania
15.02.2023 13:40
Zareaguj Reakcja

Małżonka królowa Camilla z powodu choroby musiała odwołać nadchodzące wizyty. Pałac Buckingham oficjalnie zawiadomił o niedyspozycji żony Karola III. Wiadomo, na co zachorowała 75-letnia Camilla. 

Camilla, żona króla Karola III
fot. Rex Features/East News

Pałac Buckingham powiadomił o stanie zdrowia Camili Parker-Bowles. Żona króla Karola III z powodu nagłej niedyspozycji odwołała nachodzące spotkania w angielskich hrabstwach. 75-latka miała nagle źle się poczuć. Jej przypadłość dwór enigmatycznie określił jako "choroba sezonowa". Szczegóły przekazano w najnowszym komunikacie, w którym jasno wskazano, na co zachorowała Camilla.  

Redakcja poleca

Camilla odwołała wizyty z powodu choroby. Co dolega żonie Karola III?

Brytyjskie media zastanawiały się, na jaką chorobę sezonową zapadła Camilla. Spekulowano, że może chodzić o przeziębienie albo grypę. Tabloidy sugerowały także zakażenie koronawirusem, które nadal jest jedną z głównych przyczyn zachorowań na Wyspach.

Pałac Buckingham w końcu uściślił, co dolega królowej małżonce. Okazało się, że przypuszczenia części mediów były trafne: Camilla zachorowała na COVID-19

Po wystąpieniu objawów przeziębienia, Jej Wysokość Królowa Małżonka przeszła pozytywny test na obecność wirusa COVID. Z żalem odwołała wszystkie swoje publiczne spotkania w tym tygodniu i szczerze przeprasza tych, którzy mieli w nich uczestniczyć - przekazał brytyjski dwór. 

Szczegóły stanu 75-latki nie zostały ujawnione. Wypada zatem mieć nadzieję, że choroba Camilli będzie miała łagodny przebieg i obejdzie się bez hospitalizacji. 

To już kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Książę Karol przechodził COVID-19 dwukrotnie, na szczęście 74-letniemu następcy tronu nic poważnego nie dolegało. 

Miała być "drugą Dianą". Taśmy hrabiny Zofii obnażyły prawdę o rodzinie królewskiej