Obserwuj w Google News

Antoni Porowski zaręczył się z mężczyzną. Aktor atakował Andrzeja Dudę

Maciej Friedrich
2 min. czytania
18.11.2022 12:50
Zareaguj Reakcja

Antoni Porowski, znany między innymi z produkcji Netflixa, zaręczył się ze swoim ukochanym. Aktor polskiego pochodzenia, który walczy o prawa osób LGBT+, swego czasu ostro krytykował prezydenta Andrzeja Dudę.

Antoni Porowski
fot. FR69715 AP/Associated Press/East News

Antoni Porowski to popularny kanadyjski aktor, znany ze współpracy z Netflixem, który otwarcie mówi o swoich polskich korzeniach. Nie ukrywa także faktu, że jest homoseksualny, szczęście odnalazł u boku ukochanego Kevina Harringtona. Panowie postanowili wprowadzić swój związek na nowy etap i ogłosili zaręczyny. Radosną nowiną Antoni podzielił się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Redakcja poleca

Antoni Porowski zaręczony z mężczyzną. Aktor planuje ślub z Kevinem Harringtonem

Na profilu Antoniego Porowskiego na Instagramie pojawiło się zdjęcie aktora z ukochanym. Lakonicznym podpisem pod niewyraźną fotografią gwiazdor programu "Porady różowej brygady" poinformował, że jest zaręczony z partnerem.

- Mam nadzieję, że zdjęcia ślubne będą mniej rozmazane - napisał.

Pod postem Porowskiego zaroiło się od gratulacji. Zdjęcie skomentowała między innymi supermodelka Gigi Hadid, która przyznała, że nie może doczekać się weselnej imprezy. Zasugerowała także, że niedługo zostanie sąsiadką zakochanych.

Antoni Porowski planuje ślub z mężczyzną. Kanadyjski aktor ostro krytykował Andrzeja Dudę

Porowski nie zapomina o korzeniach i starał się wspierać toczącą się w Polsce walkę o prawa społeczności LGBT+. Przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku otwarcie wspierał kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i przestrzegał przed głosowaniem na nieprzychylnego jego zdaniem osobom nieheteronormatywnym Andrzeja Dudę.

- Pracą urzędnika państwowego jest chronić wszystkich obywateli danego kraju. Andrzej Duda,  jesteś upokorzeniem dla Polski. Bardzo cieszę się na myśl o twojej przegranej w nadchodzących wyborach. Do całej społeczności LGBTQ+ i naszych sojuszników, proszę, pójdźcie na wybory! - pisał wtedy w mediach społecznościowych.

Zakochanym panom życzymy wszystkiego dobrego.