Obserwuj w Google News

Anna Mucha atakuje TVP po materiale o śmierci Mikołaja Filiksa. "To nie polityka, to szambo"

2 min. czytania
08.03.2023 11:50
Zareaguj Reakcja

Anna Mucha nie kryje oburzenia materiałem TVP Info, w którym oskarżono polityków Platformy Obywatelskiej o przyczynienie się do śmierci 15-letniego Mikołaja Filiksa. Aktorka pozwoliła sobie na ostre słowa pod adresem publicznej stacji.

Anna Mucha
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Anna Mucha przez lata była jedną z najpopularniejszych aktorek kojarzonych z Telewizją Polską. Nic w tym dziwnego, ogólnopolską popularność zyskała dzięki roli Magdy w serialu "M jak Miłość", w 2020 roku mogliśmy oglądać ją jako jurorkę programu "Dance dance dance", występowała także w teleturnieju "To był rok!". Obecnie Anna nie jest zachwycona prorządową postawą TVP, czemu wyraz dała w jednej z najnowszych relacji opublikowanych w mediach społecznościowych. Mucha odniosła się do kontrowersyjnego materiału TVP Info, który obarczył winą za śmierć 15-letniego Mikołaja Filiksa polityków Platformy Obywatelskiej.

Anna Mucha wściekła na TVP Info. Aktorka uderza w publiczną telewizję

"Wiadomości" TVP Info wywołały niemałe kontrowersje po tym, jak na widocznych na ekranach paskach pojawiła się jednoznaczna informacja, że politycy Platformy Obywatelskiej są odpowiedzialni za śmierć 15-letniego Mikołaja Filiksa.

- To byłaby obraza dla szamba, gdyby nazwać tak TVP i funkcjonariusza Graczaka. Propagandowa szczujnia, na którą władza pompuje pieniądze - napisał na Twitterze Patryk Michalski z Wirtualnej Polski.

Tego samego zdania jest Anna Mucha. W jednej z relacji na Instagramie aktorka opublikowała zdjęcie paska "Wiadomości" i skomentowała sprawę w ostrych słowach.

- Dziś był pogrzeb tego chłopca. TVP Info, jak można? To nie jest polityka, to szambo - oceniła.

Materiały Telewizji Polskiej spotkały się w sieci z wyjątkowo ostrą krytyką.

- Proszę szambiarzy nie szkalować nawet myśleniem o takim porównaniu!

- Przeklinam na PiS, ale na to sk**wysyństwo brak mi słów.

- Jeżeli to nie jest wystarczający powód do wyjścia na ulicę, to już nie wiem, co jest. Nakręcamy się w tej twitterowej bańce, a przekaz do większości trafia z tego pisowskiego szamba! - czytamy.

Redakcja poleca

Anna Mucha oburzona TVP. Publiczna telewizja oskarża polityków PO o śmierć Mikołaja Filiksa

Przypomnijmy, że Mikołaj Filiks, syn posłanki Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Filiks, popełnił samobójstwo. 15-latek był ofiarą pedofila, byłego działacza Platformy Obywatelskiej. Ta informacja została jednak utajniona przez sąd ze względu na dobro pokrzywdzonego. Tożsamość ofiary ujawnił Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin. Poseł KO Artur Łącki w programie na żywo w TVP Info zapowiedział bojkot mediów publicznych.

- Dopóki ci pseudodziennikarze nie poniosą konsekwencji ja, ani też myślę żaden uczciwy polityk, nie przyjdzie do waszego programu - oznajmił.

 - Od tygodnia nie mogę spać, bo myślę o tragedii syna Magdaleny Filiks. Niech odpoczywa w pokoju. A Tomasz Duklanowski, który ujawnił, że syna posłanki skrzywdził pedofil, niech zniknie na zawsze z życia publicznego - napisał na Twitterze dziennikarz RadioZET.pl, Radosław Gruca, przytaczając fragment podcastu "Podejrzani Politycy".

Post Anny Muchy
fot. screen: Instagram @taannamucha