Obserwuj w Google News

Anna Lewandowska ma SIBO. Pierwszy raz powiedziała o swojej chorobie

2 min. czytania
03.10.2023 23:00
Zareaguj Reakcja

Anna Lewandowska wyznała, że zmaga się z SIBO, które powoduje przykre objawy ze strony jelit i układu pokarmowego. Żona Roberta Lewandowskiego stosuje specjalną dietę skuteczną przy SIBO i unika słodyczy. Na czym polega choroba Anny Lewandowskiej? 

Anna Lewandowska choruje na SIBO
fot. Instagram:@Paweł Wodzyński/Dzień Dobry TVN/East News

Anna Lewandowska zawsze uchodziła za okaz zdrowia, lecz w rzeczywistości trenerka zmaga się z dokuczliwą chorobą. Żona Roberta Lewandowskiego wyznała, że zdiagnozowano u niej SIBO, czyli zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego. Lewa przyznała, że aby złagodzić objawy SIBO, stosuje specjalną dietę oraz ogranicza słodycze.  

Anna Lewandowska zmaga się z SIBO 

Ostatnio Anna Lewandowska zaprezentowała na pokazie Louis Vuitton fenomenalnie wyrzeźbione ciało. Bywa jednak, że jej brzuch nie jest idealnie płaski. Trenerka zmaga się bowiem z SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth). Choroba powoduje nagromadzenie bakterii w jelicie cienkim, co prowadzi do wzdęcia brzucha oraz silnych bólów i biegunek. Nieprzyjemne dolegliwości mogą nasilać się przez stres i nieprawidłową dietę.  

Anna Lewandowska poleca dietę skuteczną przy SIBO

Anna Lewandowska wyznała, że przykre dolegliwości pomaga jej zniwelować specjalna dieta polecana przy SIBO - low FODMAP

"Co by tu zjeść słodkiego? Póki co, trzymam low FODMAP, ze względu na SIBO... Kto z was zmagał się z tym problemem?" - zapytała swoje fanki Lewa, zdradzając tym samym, że trzyma się specjalnego jadłospisu. 

Dieta low FODMAP polega na wykluczeniu składników nasilających objawy SIBO. Początkowo należy wyłączyć produkty zwierające gluten, laktozę oraz węglowodany łatwo fermentujące i komponować posiłki z pokarmów wyszczególnionych na liście. Następnie trzeba przejść  kolejne etapy diety low FODMAP.

Anna Lewandowska nie jest jedyną polską gwiazdą, która ma SIBO.  Znana trenerka fitness Katarzyna Dziurska także zmaga się z tym schorzeniem. O swoich doświadczeniach z SIBO oraz chorobą Hashimoto napisała książkę. 

Nie przegap
Maryla Rodowicz dzięki diecie schudła 20 kg
7 Zobacz galerię
fot. Jan Bogacz/TVP/East News